Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG HATASI

alikusat

Kayıtlı Üye
Merhabalar ,
aracım 1.0 eco tsi dsg 2016 model olup 35 000 km dir . son zamanlarda sıklıkla aracı yeni çalıştırıp hareket ettiğimde hata:Servis aracı p konumunda terk ediniz uyarısı alıyorum ama 1 saniye bile durmuyor hemen kayboluyor . garantisi de bitti aracın , garanti bitmeden öncede ara ara yine aynı uyarı çıkıyordu servise gösterdiğimde hafızaya almamış uyarıyı önemli bir durum değil demişlerdi üzerinde 1 yıl geçti ama bu aralar sıklıkla yapıyor . önerileriniz var mıdır ? servise gerek var mı sizce , forumlarda baktığım kadarı ile bu hatayı alan baya araç var ama kullanıma engel olmadığı söyleniyor .

Bir engel olmadigini soylemisti servis vites topuzunun orada bir sensor var onun bozulmasiymis ama yolda birakmaz sadece sinir bozucu

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar ,
aracım 1.0 eco tsi dsg 2016 model olup 35 000 km dir . son zamanlarda sıklıkla aracı yeni çalıştırıp hareket ettiğimde hata:Servis aracı p konumunda terk ediniz uyarısı alıyorum ama 1 saniye bile durmuyor hemen kayboluyor . garantisi de bitti aracın , garanti bitmeden öncede ara ara yine aynı uyarı çıkıyordu servise gösterdiğimde hafızaya almamış uyarıyı önemli bir durum değil demişlerdi üzerinde 1 yıl geçti ama bu aralar sıklıkla yapıyor . önerileriniz var mıdır ? servise gerek var mı sizce , forumlarda baktığım kadarı ile bu hatayı alan baya araç var ama kullanıma engel olmadığı söyleniyor .
bende 2016 1.6 tdi vardi ayni hatayi aldim bende bikac kere anlik cikiyo gidiyodu arada sirada cikiyodu. servise goturdum esenyurta. dediler bu hatayi biz almanyaya bildirdik onlar uzerinde çalışıyolar falan filan neyse araca bi zarari yok sensör problemi oldugunu soylediler. garantim bitmişti benimde. vites mekanizmasinin değişmesiyle problem cozulur dediler. bende ozmaan degistirelim dedim. sadece parca icin bu sene başında 6000 tl gibi bi rakam verdiler. ama iyi niyet garantisinnden sadece iscilik alarak degisimi yaptilar. 400 tl gibi bi ucret odedim. araca zarari yok ama siz araci satmak isteseniz karsiniza cikacak zaten dsg mimli :) neyse tavsiyem gidin yaptirin iyi niyetten sansinizi deneyin zorlayin. kolay gelsin. zaten iyi niyet garantisini onlar almanyaya bildiriyo almanyada hatanin kendilerinden kaynaklandigini bildiği icin kabul ediyo. o yüzden sansinizi zorlayin kolay gelsin

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Serviste yazılım güncelleme ile hallediyorlar

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt