Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

DSG Hakkında birkaç sorum vardı

Konu, 'Leon 5F (2013+)' kısmında LKTN tarafından paylaşıldı.

1. LKTN

LKTN SCW Üyesi

390
    277
    63
    500 km bitmek üzere aracımla beraber. Burada DSG hakkında daha fazla tecrübesi olan arkadaşlara danışmak istediğim birkaç konu var. Malumunuz trafikte genellikle baskı balatayı korumak adına vitesi sport modunda, bu modun da yeterli gelmediği yerlerde manuel modunda kullanıyorum. Araç spor modunda vites atarken özellikle 2 ye geçerken biraz hissettiriyor. Bu normal bir durum mu acaba ? Çünkü otomatik modda herhangi bir sorun yok.

Otomatik modda da vites düşürürken araç çok az da olsa hissettiriyor. Bu sizde de öyle mi yoksa herhangi bir sıkıntı mı var ? Bunları sormak istedim. İyi forumlar.

2. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.534
    5.839
    113
    Spor modda olması normal tabi bu vuruntu şeklinde olmamakla beraber. Otomatık mod da yapmaz sayet klima acıksa biraz hissettire bilir baskı balata kendini koruyor ekstra bişey yapmanıza gerekyok otomotik araclarda manuellere nazaran baskı balata çok çok farklı dsglerde vites geçişlerini örnegin arac ikinci viteste ise üçe kendini hazırlamıs durumda oluyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bunu beğendi. LKTN bunu beğendi.
  3. LKTN

LKTN SCW Üyesi

390
    277
    63
    Klima kapalı ama vites küçültürken hafif hissettiriyor. Yani vites büyütme sırasındaki gibi pürüssüz değil gibi geldi bana.

4. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.534
    5.839
    113
    okadar olur ya sanırım aracı sarsmayacak degerlerdeyse sıkıntı yok

Bunu beğendi. LKTN bunu beğendi.
  5. Dangerousgoodkit

Dangerousgoodkit SCW Üyesi

59
    45
    18
    Dsg nin çalışma prensibi tct nin çalışma prensibi ya da bir çok diğer bir çok otomatik vitesler için de konuşmak gerekirse vitesi en az hissedebilecegimiz aracın kendi değiştirmesi.biz Manuel'e aldığımızda o hızı yakalayamıyor ve konfor kaçıuor.ama bu problem hemen hemen bürün araçlarda vardır sıkıntı değil.

Life vest under Your SEAT..

Sayfayı Paylaş