Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Gaz pedalı sorunsalı

gecmıs olsun ama problem yaratacagını sanmıyorum umarım kısa zamanda hallolur

inşallah abi bende problem yaratacağını sanmıorum o yüzden aceleye getirmek istemiyorum..bi daha yapmasını bekliyorum :)

limp mode nedir alp ?

Turbo motorlarda kendini koruma özelliği..

Motor avansı sonuna kadar kısar.
turbo basınç basmaz.
AFR oranını çekebilceği kadar zengine çeker.

Tahminim limp mode a girmiş bir 1.6 tdi 30-40hp den fazla üretmez..

Bu durum aracı stop ettirip çalıştırdığında düzelir, ama motor bir hata görürse yine limp moda alır.

turbo basınç basmaz.

Bu durum aracı stop ettirip çalıştırdığında düzelir, ama motor bir hata görürse yine limp moda alır.

Alp bu dediğin olayı daha önce C4 te yaşamıştım..araç ölü gibi gidiyodu 3k devirin üstüne çıkmıyordu..
ama bu biraz daha farklı hiç bi türlü devir artmıyor sanki gaz pedalının soketi çıkmış gibi

turbo basınç basmaz.

sadece turbo motorlarda mı araba guvenlık ıcın kısılır eksık bılgı verme :)

bugün eryadaydım ..vagcoma bağlayalım dediler..hiç bir türlü arıza yok gözüküyor..bu gidişle esenyurt doğuşa gidicem onlardan bilgi alıcam

bgun nası eryadaydın olm
ben 9.30 1 arası ordaydm

hiç bi zaman otomatik vites seçeneğin sevmedim sevmemde çok şükür ben manuel takılmayı seviyorum :) otomatik vitesi hayatımda bi kere kullandım ve yolda bıraktı saolsun rahat rahat ama ben tırsıyorum açıkcası

Geri
Üst Alt