• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

DSG Balata Kokusu...

LKTN

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağu 2016
Mesajlar
1,261
Beğeniler
891
Yaş
26
#1
Merhaba. İstanbul gibi sıkıntılı bir şehirde yaşayanlar köprü trafiğini bilirler. Bugün yine çok sıkışık trafikte ilerlemeye çalışırken baskı balatadan koku geldi. Sizce araç yeni olduğu için yapar mı bunu ? Yoksa epey zorlanıyor mu ? Mümkün olabildiğince DSG ye müdahale etmiyorum. Sadece yoğun trafikte sport ta kullanıyorum aracı. DSG kullanan diğer arkadaşlarda da sıkışık trafikte koku geliyor mu acaba ??
 

LKTN

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağu 2016
Mesajlar
1,261
Beğeniler
891
Yaş
26
#3
Teşekkürler. Servisle görüştüm. Genelde baskı balata haricinde fren disklerinden de aynı kokunun gelebileceğini belirttiler. Aynı madde kullanılıyormuş balatalarda. Bu nedenle koku olduğunda kaputu açıp koklayarak kokunun kaynağının şanzımandan mı yoksa fren balatalarından mı kaynaklandığının anlaşılabileceğini söylediler.

Yalnız burada şöyle bir durum var. Aracı teslim aldığımda dur kalk trafiklerde N konumunu kullanmamam gerektiği özellikle belirtildi. DSG lerde fren durumunda zaten dişlinin ayrıldığı, aşırı N kullanımında mekatroniği zorladığı bilinen bir durum zaten. N konumunu DSG' nin pek sevmediği bir konum açıkçası


SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Son düzenleme:
Üst Alt