Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

DSG Balata Kokusu...

Konu, 'Leon 5F (2013+)' kısmında LKTN tarafından paylaşıldı.

1. LKTN

LKTN SCW Üyesi

338
    245
    43
    Merhaba. İstanbul gibi sıkıntılı bir şehirde yaşayanlar köprü trafiğini bilirler. Bugün yine çok sıkışık trafikte ilerlemeye çalışırken baskı balatadan koku geldi. Sizce araç yeni olduğu için yapar mı bunu ? Yoksa epey zorlanıyor mu ? Mümkün olabildiğince DSG ye müdahale etmiyorum. Sadece yoğun trafikte sport ta kullanıyorum aracı. DSG kullanan diğer arkadaşlarda da sıkışık trafikte koku geliyor mu acaba ??

Bunu beğendi. goku bunu beğendi.
  2. goku

goku SCW Üyesi

1.027
    870
    113
    Arkadaşım videoyu izlemelisin..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LKTN, cskn.bsn ve memet_one bunu beğendi.
  3. LKTN

LKTN SCW Üyesi

338
    245
    43
    Teşekkürler. Servisle görüştüm. Genelde baskı balata haricinde fren disklerinden de aynı kokunun gelebileceğini belirttiler. Aynı madde kullanılıyormuş balatalarda. Bu nedenle koku olduğunda kaputu açıp koklayarak kokunun kaynağının şanzımandan mı yoksa fren balatalarından mı kaynaklandığının anlaşılabileceğini söylediler.

Yalnız burada şöyle bir durum var. Aracı teslim aldığımda dur kalk trafiklerde N konumunu kullanmamam gerektiği özellikle belirtildi. DSG lerde fren durumunda zaten dişlinin ayrıldığı, aşırı N kullanımında mekatroniği zorladığı bilinen bir durum zaten. N konumunu DSG' nin pek sevmediği bir konum açıkçası

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 13 Ağustos 2016

Sayfayı Paylaş