Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg aracımda direksiyon döndürmesinde gelen gıcırtı...

Emre-34

Kayıtlı Üye
herkese hayırlı geceler 2014 1.6 tdı dsg arac sahbyım az önce fark ettm arac D yada R de frene tam basılıyken direksıyonu saga sola cevırdıgımde asırı bı gacırtı gelıyo canımı cok sıktı aksam aksam sebebı nedır yardımıcı olursanız cok sevınırımmm

herkese hayırlı geceler 2014 1.6 tdı dsg arac sahbyım az önce fark ettm arac D yada R de frene tam basılıyken direksıyonu saga sola cevırdıgımde asırı bı gacırtı gelıyo canımı cok sıktı aksam aksam sebebı nedır yardımıcı olursanız cok sevınırımmm
diğer konu altında cevap veremeyebilirler buraya taşıdım konunu...

Fren yaparken direksiyon döndürürken biraz ses gelmesi normal. Fren yapıp 3-4 sn bekleyip sonra direksiyonu döndürün , dsg ileri gitmeyi zorlamayı azaltır dolayısı ile ses de azalır

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mrb
sabit dururken tekerlekleri sağa sola döndürdüğünüzde çıkan lastiklerin yere sürtünme sesidir

ya araç hıc hareket etmeden cwırdıdıgımde gelıo arka tekerlerın ordan hanı tekerdende degıl ordakı demırlerden falan galıba servıse sordum getırın bakalım dıolar belkı taş falan sıkışmıs olablr falan ama anlamadm sonradan oldu bu daha once hıc olmamıstı

o aşırı ses düz viteste de var, yolda giderken direksiyon çevirince bir şey yok. durup park edeceğim zaman her sağ-sola çevirince gaarc baya gacırtı ses geliyor içerilerden mi yoksa lastik mi kafaya takmıştım.
bayiyi aradım ben bir şey söylemeden aracı durduğunda direksiyon çevirirseniz lastiklerden gelen ses, o normal dediler. Servislik bir durum olmayabilir.

o aşırı ses düz viteste de var, yolda giderken direksiyon çevirince bir şey yok. durup park edeceğim zaman her sağ-sola çevirince gaarc baya gacırtı ses geliyor içerilerden mi yoksa lastik mi kafaya takmıştım.
bayiyi aradım ben bir şey söylemeden aracı durduğunda direksiyon çevirirseniz lastiklerden gelen ses, o normal dediler. Servislik bir durum olmayabilir.
aramıza hoşgeldin kardeşim.
kurallarımız gereği seni üyelerimiz bölümünden kısaca tanımak isteriz.

aynen tam aynı sıkıntıyı yasamısız bakalım devamında sıkıntı cıkarsa mecbr gidicem sağol bılgı ıcın bu arada hosgeldınnn

ya bnde sabah aksam oluyo ama bu ara yok yada ben artık fark etmıyorum ama herhangı bı sıkıntı yok sımdılk

Geri
Üst Alt