Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dsg 7 kavrama arızası

scaliskano

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar,
aksam baska forumlarda dsg 7 şanzumanın genelde 10 bin ile 15 bin km aralığında 2.vites sonra da zamanla 1.viteste (d1 ve d2) kavrama arızası sebebiyle sarsıntı ve silkeleme sorunu çıkardığını okudum ve bayağı bi canım sıkıldı.şu an ben de bu sorun yok ama bu konuyu tartışmaya açmak istedim.böyle bir sorunla karşılaşan dsg 7 li seat kullanan arkadaşlar tecrübe ve fikirlerini paylaşırlarsa faydalı olacağını düşünüyorum.
teşekkürler

seat olarak bilmiyorumda şirket aracımız vw jetta tdi dsg 7 ileri, araç şuan 30 bine yaklaştı ve dediğiniz problemi hiç yaşamadık...

böyle birşey öncelikle sizin kullanımınıza bağlı..10bindeki araç arıza verir 80bindeki araç saat gibi çalışır..
kuru tip şanzıman olduğu için parça aşınması yağlı şanzımana göre yüksek oluyor..
ayrıca kavrama setindeki bir arıza garanti kapsamında değiştiriliyor..
sıkışık trafikte aracınızı manuele alın yoksa sürekli D2 de debriyaj yiyerek ilerlemeye çalışıyor..
motor soğukken araca yüklenmeyin..biraz ısınsın sonra yüklenin..
kuzenimin golf6 tdi dsg sinde kavrama sorunu çıktı ..esenyurt doğuş değişim yaptı..
sitemizde platinne (çağrı) arkadaşımızın kavramasında sorun vardı onunda kavrama seti değiştirildi..

(H_G) nickli Hasan abimizin ve (Kenany) nickli Kenan arkadaşımızın da araçlarında DSG ile problemleri çıktı ve garantiden sorunsuz değiştirdiler...

Aracım aynen kavrama arızası yani titretme debriyaj kaçırıyormuş gibi bi silkeleme vardı 2 de hafif gazda donuslerde falan... 1-2 ye surekli takıntı yaparak geciodu...
Servis bişeyyok dedikce ben üzerine gittim... Testler ölçümler adaptasyonlar yapıldı düzelmedi Mekatronik dendi garantiden değişti Şanzıman daha berbat oldu sallantı arttı vites geçişlerinde tekrar üzerine gittim Kavrama dediler dogusa yazıldı Komple şanzıman değişimi demiş dogus sorun gitti :D

Nazar değmesin ama bende bu tip sıkıntı yaşamadım. Araç daha yeni 10000 e gelmek üzere ama.. Aracı sıkmıyorum, trafikte ''N'' getiriyorum baskı balata yemesin diye. Aracı ilk çalıştırdığımda turbonun yağlanması için ve motoru stop etmeden öncede turbonun soğuması için minimum 1dk beklerim. Herne kadar şanzımanla alakası yoksa da turboyu sağlama alıyorum kendimce. İçimde çoook rahat ediyor:eek:key:

Aracım aynen kavrama arızası yani titretme debriyaj kaçırıyormuş gibi bi silkeleme vardı 2 de hafif gazda donuslerde falan... 1-2 ye surekli takıntı yaparak geciodu...
Servis bişeyyok dedikce ben üzerine gittim... Testler ölçümler adaptasyonlar yapıldı düzelmedi Mekatronik dendi garantiden değişti Şanzıman daha berbat oldu sallantı arttı vites geçişlerinde tekrar üzerine gittim Kavrama dediler dogusa yazıldı Komple şanzıman değişimi demiş dogus sorun gitti :D

Safa arabayı aldığından beri dsgye karşısın forumlarda hep sen gözüküyodun bu konuda :D iyi artık şanzımanın değişmiş barışmışsın

Doğuş bi ara yeni kavramalar getircekti sorun durum nedir bilmiyorum ancak yeni nesil kavramalar ile sorunu çözmüşlerdi

Bu silkeleme sıkıntısı maalesef benim araçta da oluştu ya da ben fazla titizleniyorum ama özellikle rampa yukarı trafikte çok hisseder oldum bu aralarda. Birde yine kendi evhamım olabilir ama teknik bilgiye sahip olmayan biri olarak merak ediyorum , aracın vites kaçırması diye bir şey olabilirmi, sanki araç devirden önce bir üst vitese geçiyor ve titreme oluyor bu tarz bir şey olması mümkünmüdür, genelde düz yoldan rampaya sararken oluyor, gaza basmama rağmen vites devirden hızlı geçiyor ve araba silkelemede kalıyor gibi geliyor...

DSG ye hala karşıyım muratcan daha barışmış sayılmam orjinali gibi olmadı öle b.ktan bişimişki bu şanzıman işi lanet ettim artık bıraktım titizlenmeyi kırılana kadar...
Stage 2 de görüşmek üzere :)

Geri
Üst Alt