Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG şanzımandan gelen şakırtı sesi ???

MKO

Kayıtlı Üye
Geçen sabah aracı çalıştırdım biraz gittim tam araç 2. Vitese aldığında önde bi şakırtı var dikkat ettim o günden sonra bi ses geliyor. Bana şanzımandan gibi geldi vites değişirken. Hiç başına gelen varmı. Araç 2015 1.6 tdi dsg üzerinde coilover vs var acaba fazla sekmeden vs denmi ???:cool:

Geçen sabah aracı çalıştırdım biraz gittim tam araç 2. Vitese aldığında önde bi şakırtı var dikkat ettim o günden sonra bi ses geliyor. Bana şanzımandan gibi geldi vites değişirken. Hiç başına gelen varmı. Araç 2015 1.6 tdi dsg üzerinde coilover vs var acaba fazla sekmeden vs denmi ???:cool:
sadece 2. vitestemi oluyor yoksa dıger gecıslerdede aynı durum varmı?arkadasın jettasında buna benzer bırsey olmustu ve servısten dsg yazılımı tekrar attırdı ve duzeldıgını soylemıstı.bizim aslanımızda 2015 1.6 tdi dsg ve cok sukur boyle bır sıkıntı yok
fakat cukura falan girdiginde gelıorsa

altını a dan z ye kontrol ettirmekte fayda var derim
[doublepost=1457814968,1457814116][/doublepost]DSG nin kavrama çatallarından. Montajlandığı yerde boşluk var. Yüke bindikçe oynuyor.videoları da vardı. Kronik gibi birşey o ses. Aslında o tipte olan her DSG de var ancak izolasyondan duyulmuyor diye biliyorum.

DSG'nin kronik sorunudur o şıngırtı sesi. Ama benzinli araçlarda özellikle var.

• Beğen
Reaksiyonlar: MKO
DSG'nin kronik sorunudur o şıngırtı sesi. Ama benzinli araçlarda özellikle var.
2013 lerden sonra hatta 2014lerden sonra o sorunu astılar dıye bılıyorum. ayrıca tsi leon act de boyle bır ses yok, tdi da da almadım o sesı.belki benım sansımdır. herkese kazasız belasız surusler

sadece 2. vitestemi oluyor yoksa dıger gecıslerdede aynı durum varmı?arkadasın jettasında buna benzer bırsey olmustu ve servısten dsg yazılımı tekrar attırdı ve duzeldıgını soylemıstı.bizim aslanımızda 2015 1.6 tdi dsg ve cok sukur boyle bır sıkıntı yok
fakat cukura falan girdiginde gelıorsa
Ya aslında diğerleri için bişey diyemiyorum çünkü araç basık olduğu için çukurlardan yavaş geçiş sırasında duyuyorum oda genelde 2. Vitese denk geliyor. Bu videodan tam sorunu açıklıyor çünkü ses aynı o clas dediği parçaların sesi ile aynı sıkıntı yaratır mı bilmiyorum ama ses bu @aslankral15
[doublepost=1457827369,1457826657][/doublepost]
altını a dan z ye kontrol ettirmekte fayda var derim
[doublepost=1457814968,1457814116][/doublepost]DSG nin kavrama çatallarından. Montajlandığı yerde boşluk var. Yüke bindikçe oynuyor.videoları da vardı. Kronik gibi birşey o ses. Aslında o tipte olan her DSG de var ancak izolasyondan duyulmuyor diye biliyorum.
Geçen gün gittim VOSMER e dedim böyle bi ses sıktı var die Valla alt takım baktırdım sıkıntı yok dedi şanzımandan ses var ama dedim sıkıntı gözükmüyor dio @kirlisakal

Ya aslında diğerleri için bişey diyemiyorum çünkü araç basık olduğu için çukurlardan yavaş geçiş sırasında duyuyorum oda genelde 2. Vitese denk geliyor. Bu videodan tam sorunu açıklıyor çünkü ses aynı o clas dediği parçaların sesi ile aynı sıkıntı yaratır mı bilmiyorum ama ses bu @aslankral15
Geçen gün gittim VOSMER e dedim böyle bi ses sıktı var die Valla alt takım baktırdım sıkıntı yok dedi şanzımandan ses var ama dedim sıkıntı gözükmüyor dio @kirlisakal
Ya bildigim kadariyla bir sorun cikarmaz ama ses rahatsiz eder.cok mu bastin araci?aman diyim o zaman(ki zaten sende dikkat ediyormussun)malum tr yollar cok dikkat

sallamışlar..aracınızı sürerek test etsinler

Ya bildigim kadariyla bir sorun cikarmaz ama ses rahatsiz eder.cok mu bastin araci?aman diyim o zaman(ki zaten sende dikkat ediyormussun)malum tr yollar cok dikkat
Ya tabi şimdi sesi duydum ya sürekli dikkatimi çekiyor bi önceki aracımda trim sesi vardı ufak ve bazendi ama ses dikkatimi çekiyor sinir bozuyordu.:) Bunu da kimse dikkat etmeyince duymuyor ben dikkat ettiğim için sesi duyuyorum.;) Sıkıntı olmassa problem yok araç çokmu basık eh işte kW wairant 2 coilover ile baya bastım :D yaklaşık 15 aydır bu şekilde araç çok şükür dikkat ediyorum sıkıntı yok. Zaten o benim bebeğim dikkat ne kelime kendimden çok ona bakıyorum benden fazla yiyiyor :D @aslankral15 @aslankral15
[doublepost=1457870676,1457870533][/doublepost]
sallamışlar..aracınızı sürerek test etsinler
Valla olmassa yarın yine giderim söylerim bi kullansınlar bir sıkıntı çıkarmasında ben bu şekilde kullanmaya sesi de duymamaya çalışırım. ;) Yarın gittikten sonra yazarım verdikleri bilgiyi de. @kirlisakal

Geri
Üst Alt