Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG şanzıman sorun

CUPRA BOCANEGRA

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar şanzımanda sorun var sanırım geçen ışıklarda durdum vites D konumunda araç kalkmadı sanki N konumunda gibi kontağı kapattım açtım düzeldi dünde park ettiğim yerden çıkıcaktım R konumuna aldım yine aynı şekilde N konumunda gibi gaza bastığımda devir artıyo araç kıpırdamıyo yine kontağı kapattım açtım düzeldi yarın işim olmazsa servise götürücemde merak ettim sorun nediye şimdiden teşekkürler

şanzıman yağında bi problem olabilir türbün doldurmadığındageç algılıyor yada algılamıyor olabilir

Merhaba arkadaşlar şanzımanda sorun var sanırım geçen ışıklarda durdum vites D konumunda araç kalkmadı sanki N konumunda gibi kontağı kapattım açtım düzeldi dünde park ettiğim yerden çıkıcaktım R konumuna aldım yine aynı şekilde N konumunda gibi gaza bastığımda devir artıyo araç kıpırdamıyo yine kontağı kapattım açtım düzeldi yarın işim olmazsa servise götürücemde merak ettim sorun nediye şimdiden teşekkürler

:confused:

Benimde bikere başıma geldi triptironiğe aldım 1. viteste bekliyordum trafik ışıklarında 1-2 dkka boyunca bekledim sonra gaza bastım araba gitmedi D konumuna aldım yine gitmedi.Arabayı stop edip tekrar çalıştrdım düzeldi sorun bidahada başıma gelmedi :s çok garip gelmişti..

Bizim amcamın jetta sıda aynı sorun la başladı ve en son bayramda memleketten dönüşte araç yolda kaldı. Çekici sırtında istanbula getirdik ve sorun dsg şanzuman beyni cıktı. Sıfırı 8000 tl. Çıkmacılarda hep tamirli vardı alıyorsun araça takıyorsun oda sorunlu sök sök dene 10 tane beyin denenmiştir en az ama hepsi tırt çıktı. artık bir pert araç bulduk 2500 tl ye alabildik. Araç 2008 model di sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

Servisler dgs şanzuman sorunu ile tıkabasa dolu bence bu dsg şanzumanlar biraz baş agrıtacak km yaptıkca araçlar ben onu anladım. Bizim araç 83binde idi.

İnşallah senin araçta bu tür birşey yoktur. Ufak bir problem olup hemen düzelir.

cevaplarınız için teşekkürler aracı servise bıraktım araç yirmibeş binde yağ ile ilgili sorun yoktur dedi servis şanzımanda bi parça varmış büyük bi ihtimalle sorun ondadır dedi fiyatıda sekiz bin tl bakalım yarın şanzımanı sökecekler sorun neymiş görücez

büyük ihtimalle mekatronik arızalı. garantisi varsa çok iyi. değilse dediğiniz fiyatlara mekatroniklerin bedeli..

Geri
Üst Alt