Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Ömrünü Uzatmak için tavsiyeler

iLkay

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar nasipse çarşamba arabamı teslim alıyorum. İlk DSG arabam olucak ve tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeler istiyorum.
Benim bildiğim bir iki şey var doğru mudur bilmiyorum ama eklerseniz sevinirim. ayrıca DSG arabada rodaj nasıl yapılır hiç bir fikrim yok :(
-Uzun beklemelerde vitesi N konumuna alın
-Çok sıkışık trafikte S modunda kullanın gibi..

N ye alınmaması gerekiyor. N ye alındığında yağlamayı kesiyor şanzuman. N sadece çekici için diye biliyorum.

Zaten en önemli 2 tavsiyeyi yazmak için konuya girdim ki siz yazmışsınız :) emin olmamakla birlikte N moduna alındığında araç hareket etmiyorsa dişliler hareket halinde olmuyor diye biliyorum o yüzden ışıklarda vs N konumuna bende alıyorum sürekli. Yeni tip DSG lerde start stoplu sabit dururken ışıklarda mesela frene bastığında otomatik hild holder devreye giriyor gaza dokunana kadar devrede kalıyor aracınızda bu varsa N moduna almaya gerek yok. BEnim 2013 CC'de bu özellik var mesela.

Diğer husus sıkışık trafikte kesinlikle S moduna yada +/- modunda kendiniz kullanın. Sebebi ise düşük devirlerde sürekli vites değiştirmesi dur kalklarda hiç iyi değil.

Yokusta park ettiginiz zaman N konumuna alin ve el frenini oyle cekin. Ben P konumunu neredeyse hiç kullanmıyorum.

Teşekkürler arkadaşlar peki DSG şanzıman rodaj konusunda ne tavsiye edersiniz ??

İlkay kardeşim, aracaını güle güle kazasız belasız kullanmanı diliyorum... DSGden çok memnun kalacağına eminim... bende DSG kullanıyorum acayip keyifli bir şanzuman... Rodajı kafana takma... sadece ilk 3-4k de fazla zorlamayın dediler bana... bir de en önmli husus duruş konumunda iken kalkmak için gaza çok yüklenme o kadar...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt