Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DPF ışığı yandı ne yapmalıyım?

Evet arkadaşlar biraz araştırdım youtube da bununla ilgili bir çok görsel var ilk başta görünce ve bilgisizce davranınca korkulacak bir şey gibi görünebilir aksine yararlı bir sistem sadece doğru kullanmak gerekiyor sistem yanmamış mazot artığını depoluyor ve son olarak belli aralıklarla egzostaki kendi deposunda bunu belli bir sıcaklığa ulaşınca yakıyor çevreye zararlı olan gaz salınımını en aza indirgiyor. Serviste bununla ilgili bir temzlikten söz edilmiyor fakat zaten bunu servisin yerine araç kendisi yapıyor doluluk oranı %80 ulaşınca uyarı veriyor motor devrinin yükseltilerek belli bir zaman aralığında yanma işlemini gerçekleştiriyor.
Aynen oyle herhangi bir sorun yok. Tam tersine bu kadar pahali bir sistemin koruyucu melegi gibi bir sey. Bu sistemin tirlarda kullanilan farkli ozellige sahip modeli var onlarda ayristirilmis amonyak kullaniliyor ve karbondioksit gazi yerine su buhari cikiyor. Bunda da boyle bir temizlik sistemi var. Her yigidin yogurt yigişi farklidir diye bosuna dememisler

selamlar 1.6 tdi 5f leon sahibiyim aracım dpf temizliğine başladıktan sonra kendisi tekrar eski devrine yani 800 civarına düşmüyor hep 1000 devirde kalıyor ben gaza basıp temizliği sonlandırıyorum önceki aracım 1.6tdi poloydu dpf temizlerken rölantide bir süre sonra sesi değişiyordu 5dk sonra kendiliğinden bitip devir normale dönüyordu aynı olayı leonda 20 dk bekledim yinede normale dönmedi aynı araç sahipleri durumu söyleyebilirmi

Geri
Üst Alt