Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Dönüşlerde gelen ses (çözüldü)

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında Sametcan93 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sametcan93

Sametcan93 SCW Üyesi

181
    186
    43
    İyi günler arkadaşlar. Konuyu sıcağı sıcağına açayım dedim. Aracım dönüşlerde garip garip sesler çıkarmaya başlardı böyle lastiklerin bağlı olduğu aksamlardan geliyor. Neden olabilir bu durum ?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. leon sport

leon sport
    Administrator

5.689
    326
    83
    sorunun cevabını içinde vermişsin aslında :) seninde dediğin gibi alt aksamda rotlarda rotillerde aks bilyalarında vb parçalardan birinde deformasyon olmuştur.bi rotbalanscıya gösterirsen çözerler :)
    ilave olarak aracında yay varmı bilmiyorum ama eğer varsa bazı durumlarda yaylardanda gelebiliyo direksiyonu çevirirken..

pilli, Sametcan93 ve kirlisakal bunu beğendi.
  3. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    dönüşlerde o ses direksiyona etkiliyormu krize giriyormu
    hangi yönde dönüşte ses yapıyorsa iç aks dış aks kontrolu yapılması lazım...yuksek ihtimal aks kafalarında sıkıntı @Sametcan93 o sesi tanımlayabilir misiniz

pilli ve Sametcan93 bunu beğendi.
  4. Sametcan93

Sametcan93 SCW Üyesi

181
    186
    43
    Aynen dogru diyorsunuz

5. Sametcan93

Sametcan93 SCW Üyesi

181
    186
    43
    Burda bi ustayla karsilastim aks kafalarinin degismesi gerek ordan yapiyordur dedi bide rot balanscı var bizim orda şu lipi taktirayim orayada goturcem araci

pilli ve kirlisakal bunu beğendi.
  6. kirlisakal

5.965
    5.238
    113
    sesin vuruntunun sağdan mı yoksa solda mı geldiğini keşfetmelisiniz..aks kafası işciliği malzemesi pahalıdır.bu şekilde uzun ya da kısa mesade aracı kullanmayın.tekeri tutan yön veren yükü ceken aksdır allah korusun...parçaları da aloparça sitesinden alabilirsiniz gayet uygun çeşitde bol..ben sürekli burdan alırım..ustanın eline düştün mü yandın :) usta sadece işciliğini yapsın ...gecmiş olsun
    [doublepost=1454758617,1454758364][/doublepost]zaten dönüşlerde lastiklerden gelen sesin,vuruntunun belirtisi aks kafasıdır...

Bunu beğendi. pilli bunu beğendi.
  7. Sametcan93

Sametcan93 SCW Üyesi

181
    186
    43
    O usta iscilikle birlikte 340 tl fiyat cekti :)

8. kirlisakal

5.965
    5.238
    113
    ehh aşa yukarı doğru fiyat...malzemeyi yan sanayi olacak orjınalleri pahalı..yan sanayilerinde kalitesi var...malzmeleri sana akşam sölicem...

9. Sametcan93

Sametcan93 SCW Üyesi

181
    186
    43
    Tamamdir bana satisini alacagim bi link de yollayabilirsen bu islerden pek anlamiyorum da

10. kirlisakal

5.965
    5.238
    113
    şimdi hangi tekerlek,ne malzeme lazım ustayla birlikte liste yapın.körüğü ayrı satılıyor aks kafaları ayrı satılıyor.iç aks kafası mı ya da dış aks kafası mı :) malzemeyi bilelim ki ona göre bakalım

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş