• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Donington Park'a verilen süre uzatıldı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Donington Park patronlarına, İngiltere Grand Prix planlarının yolunda olduğunu göstermek için tanınan süre gelecek hafta sonuna uzatıldı.

Bernie Ecclestone, geçtiğimiz ay, Eylül ayı sona ermeden, yarışı düzenlemek için gerekli fona sahip olduklarını kanıtlamalarını istemişti. Ancak Ecclestone, Donington Park yönetimine ekstra birkaç gün daha süre tanıdı.

Ecclestone, F1 partneri LG Electronics'in Singapur'daki basın toplantısında, Donington Park'taki işlerin planlandığı gibi yolunda gittiğini söylemek için daha iyimser olmadığını ifade etti.

Ecclestone, Donington Park'la ilgili neler olacağı konusunda, "Dürüst olmak gerekirse bilmiyorum, öyle ümit ediyorum, fakat bilmiyorum" diye konuştu.

F1 patronu, "Finansal bir problem yaşıyorlar. Aslında herşey yapılmış ve hazırdı. Ancak Ekonomik kriz, bankaların kredileri geri çekmesine neden oldu" dedi.

Ecclestone, "Kendilerine verilen süre Eylül ayının sonuydu. Fakat bunu biraz daha uzatabiliriz, 2-3 gün daha. 3 Ekim'e kadar süreleri var" şeklinde konuştu.

Donington Park'ın başarısız olması ve yarışın Silverstone'a geçmesi halinde, bunun Avrupa Grand Prix olarak adlandırılıp adlandırılmayacağı konusunda yorum yapmaktan çekinen Ecclestone, "İngiltere'de mi? Bunu için Avrupa GP olarak adlandırmak istesinler ki? İnsanlar 100 yıldır Silverstone'da İngiltere GP'yi konuşuyor, bunu niçin değiştirelim ki?" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt