Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Domuz Derisi Giymek Caiz mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar konunun tartışmaya dönmemesini dileyerek birşey sormak istiyorum geçen hafta kız arkadaşıma bir mont aldım fakat etiketinde %100 domuz derisidir yazısını sonradan farkettim şimdi aklıma caizmidir sorusu geldi ve internette araştırdım fakat bir türlü net bir bilgi bulamadım bir yer caizdir diyor diğeri değildir diyor hangisine inanmak gerek?:confused:

bu haberi okudum ama bir başka yerde de aynen şu yazıyor;

Domuzun her seyi bizâtihî “rics” necaset olup aslâ temizlik kabul etmedigi, derisi de dabaklanmakla temizlenmeyecegi gerçegi karsisinda üzerinde domuzdan, domuz derisinden ceket, mont, yelek bulunduran, üzerinde el ayasi kadar domuzdan bir mâmul bulunduranin (cep telefonu kilifi, anahtarlik gibi) üzerinde necâset tasidigi için namazi câiz olmaz, tekrari gerekir.

Canın sıkılınca derısını mı yıceksın gorkem nasıl b sualdır bu :) Domuz etının yaglı oldugu ıcın cahıl olan donem ınsanının laftan anlamıcagı ıcın gunah olarak kuranda gecmesı aslında saglık ıcın yapılan b yasaklamadır mantıken.Sen domuzun ıslenmıs temızlenmıs derısını alıp sırtına gecırsen ne olur.

bu haberi okudum ama bir başka yerde de aynen şu yazıyor;

Domuzun her seyi bizâtihî “rics” necaset olup aslâ temizlik kabul etmedigi, derisi de dabaklanmakla temizlenmeyecegi gerçegi karsisinda üzerinde domuzdan, domuz derisinden ceket, mont, yelek bulunduran, üzerinde el ayasi kadar domuzdan bir mâmul bulunduranin (cep telefonu kilifi, anahtarlik gibi) üzerinde necâset tasidigi için namazi câiz olmaz, tekrari gerekir.

evet bende buna benzer birşey okudum ama kaynağa bakmak lazım sonuçta o yazıyı din işleri yüksek kurulu yayınlamış

bence yoruma açık bir konu..günah-caiz konusunda bir fikir belirtemem elbette, ama bence, nefret ettiğim bir hayvan..ne eti yenir, ne de derisi giyilir..

valla ben ''%100 domuz derisidir'' i okuyunca aha dedim parayı gavur ettik:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt