Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Doğuş'un politikasını nasıl buluyorsunuz?

pckopat_6

Kayıtlı Üye
Fabrikadan her donanım paketine esp+hill holder eklenen golf'ler ülkemize gelirken Doğuş'un siparişi üzerine(!) MANUEL olanlarından sökülerek ülkemize getiriliyor. Ancak, sadece dsg şanzıman ile sahip olabilinen bu donanımlar dsg sistemi izin vermemesi sebebiyle sökülemiyor ve ülkemizde sadece dsg ile sahip olunabiliyor. Ancak bu durum polo'da çözülmüş durumda. Almanyada en baz donanımında bile sunulan esp+hill holder ülkemize getirilirken malum şirketçe çıkarttırılıyor, dsg ile bile insanımız bu gibi yeni, gerekli, teknolojik donanımlara sahip olamıyor. Park sensörleri bile sökülen polo şuan ülkeye gelmeden tükenmiş durumda. Sizce bunun sebebi nedir? Resmen insanımızla dalge geçen firma daha nereye kadar kazıklayacak bizi? Durum seat leon'a bile yansımış durumda esp çıkartılmış! Bu böyle giderse aklımdaki 1.6 tdi polo comfortline alma düşüncesi sona erecek gibi. 2011de oturacak olan modelde inşallah donanımlar yerine oturur da araba arabaya benzer. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

araştırmak gerekir ama yurt dışında sunulan modellerle türkiyeye gelenler genelde aynı olmuyor

bu sadece vw için geçerli değil her markada benzer olaylar var her ülkeye gönderilen modellerin donanımları aynı olmuyor değişiklik gösterebilir bunu kazıklamak olarak algılamamak gerekir

bu konuda bi bilgim yok ama..
şaşırmam eğer Doğuş yapıyosa.. :S

olayın aslı astarı ne derece gerçekçi bilemiyorum ama doğuşun müşteri memnuniyeti konusunda izlediği politikayı bizzat şahit olup yaşayarak tecrübe ettiğimiz için hemen hemen hiç birimiz beğenmiyoruz. Yaşayıp gördüysen buna bir itirazım yok ama kulaktan dolma bilgilerle böyle ithamlarda bulunmak biraz yersiz diye düşünüyorum...

Arkadaşlar aslınad burada Doğuş otoyu suçlamak biraz insafsızca oluyor. Sebebi ise aslında çok basit. Ülkemize ithal edilen her malzeme gibi otomobillerde de yüksek vergi, kdv,ötv gibi vergi dilimleri ile araçların fiyatları acaip uçuk kaçık şekillere geliyor. Örnek olarak dolu bir seat leon un maliyeti Türkiye ye girişi ile satışı arasında 20.000 tl lik bir fark oluşarak sizlere 50.000 yl sunulsa sanırım hepiniz "yuh o araba o paralara alınmaz" dersiniz. İş bu yüzden ditrübütör firma üretici firma ile anlaşma imzalayarak araç fiyatlarını daha aşağıda tutarak fiyat farkını dengelemeye çalışmakta. Yani kıssadan öncelikle devletimizin lüks tüketim malzemesi olarak gördükleri araçlarımız üzerinde ki vergiler konusunda biraz insaflı davransa emin olun sizlere satılan araçlarında donanımları farklı olacaktır.

katılıyorum mert abiye

vergiler yuzunden sadece arabalar için degıl elektronık aletlerde bile aynı durum söz konusu

devletin bu vergi politikası yüzünden zaten mahvolmuş durumda ama ne yazıkki genede bu şekilde yaşamak durumundayız bu devlette

BEn beyenmiyorum orda gördüğüm donanımlar buraya gelmiyor gelse bile bi dünya para

Arkadaşlar aslınad burada Doğuş otoyu suçlamak biraz insafsızca oluyor. Sebebi ise aslında çok basit. Ülkemize ithal edilen her malzeme gibi otomobillerde de yüksek vergi, kdv,ötv gibi vergi dilimleri ile araçların fiyatları acaip uçuk kaçık şekillere geliyor. Örnek olarak dolu bir seat leon un maliyeti Türkiye ye girişi ile satışı arasında 20.000 tl lik bir fark oluşarak sizlere 50.000 yl sunulsa sanırım hepiniz "yuh o araba o paralara alınmaz" dersiniz. İş bu yüzden ditrübütör firma üretici firma ile anlaşma imzalayarak araç fiyatlarını daha aşağıda tutarak fiyat farkını dengelemeye çalışmakta. Yani kıssadan öncelikle devletimizin lüks tüketim malzemesi olarak gördükleri araçlarımız üzerinde ki vergiler konusunda biraz insaflı davransa emin olun sizlere satılan araçlarında donanımları farklı olacaktır.

Kesinlikle, bunun sebebi seninde dediğin gibi, fiyatları aşağı çekerek piyasada yer edinme ve rekabet edebilme politikası. Tabi doğuş otonun bunun dışında müşteri memnuniyeti iyi mi dersek oda tartışılır..

işte bu yüzden golfle leon arasında 12000 lira fark oluşuyor.

ayrıca doğuşun servisleri ve bir çok bayi servisi dahil olmak üzere hiç birisi bugüne kadar beni üzmedi ziyadesi ile memnunum sırf bu yüzdende marka değiştirmeyi asla düşünmüyorum.

Geri
Üst Alt