Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dmc-12..

YCO

Kayıtlı Üye
hepimizin "Geleceğe Dönüş" üçlemesinden çok iyi bildiği DMC 12..
DMC oluşumu '75 yılında kurulmasına rağmen resmi olarak '81 yılındaki üretim başlangıcı sadece 12'nin 9000 adet üretilmesinin ardından '82 sonralarına doğru iflas etmesiyle sonlanmıştır..bu süre zarfında üretilen 9000 aracın çoğunun gövdesi paslanmaz çelik olduğundan boyasız haliyle gri renktedir..ancak bana en ilginç geleni altın olan DeLorean'lar..24 ayar altın kaplama olan bu araçlar '81 yılbaşında satılmak üzere hazırlanmış ancak sadece 2 tane satabilmişler..fiyatı 85K dolarmış..paslanmaz çelik gövdeli araçlar ise DMC 12 ismini de fiyatından almış 12K dolar'dan satılıyomuş..hala 6500'e yakın aracın kullanıldığı düşünülüyomuş..

2.9L 6 silindir olan motoru normalde 200hp güç üretebiliyomuş..
ancak şirket onu 170hp'ye çekmiş..Amerikan emisyon yasaları için katalitiklenen araç 130hp'lere kadar düşmüş..normalde 8.8sn. olan 0-100'ü doğal olarak uzamış..

3933165486853bb4315o.jpg

49097178.png

54566356.png

ext9.jpg

26574821.png

Geleceğe Dönüş versiyonu olan bu DeLorean'dan 3'leme için 3 tane kullanılmış..
biri de tren sahnesi için parçalanmış..filmi bilenler sahneyi hatırlarlar..

golddelorean.jpg

24 ayar altın kaplı DeLorean'lar..

24kgoldplateddeloreanby.jpg

'07'de tekrar sınırlı sayıda üretime geçen DeLorean Motor Company'nin sitesi aşağıda..

www.delorean.com

çocukluğumda hayallerimin arabasıydı teşekkürler yiğit :)

ah ah ah. Hem filme hem delorean e hastaydım. Bir tane siyah dmc fotosu vardı bende bulursam eklerim.

he yaw buydu. Başka bir forumda bir arkadaş amerikada NY'da sanırım park halinde görüp resmini çekmişti. Öyle söyliyim dedim :D

kuckken o filmi izleyince buyuyunce bundan alıcam diyodum :D

Geri
Üst Alt