Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dizelde karton taktiği

eheheheheheh :D kıvanç abi ne adamsın yaa :D kışın çoğu minibüs otobüs v.s araçlarda görüyorum gazete karton felan demekki bundanmış aslında mantıklı kısa mesafede düşük hızlarda araça zararı olcagını sanmııyorum ben şahsi fikrim.. :))

Hava şartlarına göre doğru yağ-antifiriz seçimi önemli derim.Bu tarz şeyler kısa süreli çözümdür ama uzun süreçlerde sorun üretir.Araçların orjinalinde böyle bi kapatma mekanizması yok olsaydı bizim ülkemizden çok daha soğuk ülkelere farklı seçenekler sunarlardı.Önden gelen hava sadece radyatörü intercooler soğutması yapmaz motor bloğu ve diğer boruların soğumasını sağlar.Özellikle motor bloğunun sıcaklığının kontrol edilmediği düşünürsek.Önde karton varken ve yokkenki sıcaklıklarını elle bi kontrol edin isterseniz!

xx

abı sabah ısınmasından zıyade focus dızel de yok mesela ama fıesta nın motorunda var hararet geregınden fazla dusuk soguk havada hararet 60 ı gecmıyor !! adama kafayı sıyırtıyor onun yanı sıra ben 2 3 sene once hortumum patlak 1 hafta gezdım dıbınde az mıktarda suyla havaların soguk olmasından yırttım durumu nasıl anladıgım konusuna gelınce kalorıfer gaza basarken ısıtıyor du trafıkte bosa atınca su az oldugu ve cevıremedıgı ıcın soguk ufluyordu sonra dedım suyuna bı bakayım :)

Fanın üstünden ince bir hortum geçiyor onu mu patlattın yoksa, şirket arabasında kıçı kırık bi plasitk klemens kırıldığı için boru fana sürtüp hararet yaptırmıştı aynı arabaya. Bence ısınma problemi yoktu o motorun hatta ibizadan daha çabuk ısınıyordu da diyebilirim, zira bizdeki gibi intercooler'ı da yok hatırladığım kadarıyla. soğuk havada 60'ı geçmiyor söz konusu olmamalı. SAdece yokuş aşağıya pek gaz vermeden gidiyorsan söz konusu olabilir.

Hava şartlarına göre doğru yağ-antifiriz seçimi önemli derim.Bu tarz şeyler kısa süreli çözümdür ama uzun süreçlerde sorun üretir.Araçların orjinalinde böyle bi kapatma mekanizması yok olsaydı bizim ülkemizden çok daha soğuk ülkelere farklı seçenekler sunarlardı.Önden gelen hava sadece radyatörü intercooler soğutması yapmaz motor bloğu ve diğer boruların soğumasını sağlar.Özellikle motor bloğunun sıcaklığının kontrol edilmediği düşünürsek.Önde karton varken ve yokkenki sıcaklıklarını elle bi kontrol edin isterseniz!

Ön tarafı tamamen kapatmıyor zaten % 30 % 40 'lık bir hava girişini engelliyor. Ona bakarsanız bulemotion serilerinin hepsinde sürtünmeden yırtalım hesabı ön ızgaralar kapalı.. Eskiden 1988 200 D Mercedes varken babam da yapardı ama uzun yola gidiyorsa şayet ısınınca çıkarırdı. Yoksa o motor tövbe ısınmazdı bi de sesi vardı ki soğukken anlatamam can çekişiyor gibi..

Geri
Üst Alt