Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dizelde karton taktiği

plajhavlusu

Kayıtlı Üye
arkadaslar bılındıgı uzere dızel motorların en buyuk eksi si motorun gec ısınması ve kışın yakıtın artması !!!

ford fiestam da bi deneme yaptım ve yaklasık 120tl ye dolan depomla yazın 700 lerı cok rahat gorurken kışın 500 550 arasında kaldıgımı gordum bunun en buyuk sebebı de ısım ıle evım arasında yaptıgım yolculuk sadece 10 km yanı motor ısınmadan ısyerıne varıyorum her gun (hararet gostergesı 60 ı gostersede onden aldıgı ruzgar suyu devamlı sogutuyor )

son depoda eskılerden olan bır taktık radyatorun onune karton koyma taktıgını denedım ve sonuc bır depo da 620km arac cok daha cabuk ısınıyor sabahları ve hararet tam 90 a gelıyor orda kalıyor tıpkı yazın oldugu gıbı ancak arabayı bu sekıldeyken fazla sıkıstırmamak gerekıyor 160 170 gıbı hızlarda arac bı yandan suyu ısıtırken ruzgar bı yandan sogutuyor bu sekılde karton oldugunda sogutmuyor ve gereksız yukseklıgı yasamak soz konusu olabılır bırde bana en buyuk faydası sabah 2 3 dk arabayı rolantıde calıstırdıktan sonra yolumun bos olması sebebıyle hemen 80 90 km hızlara cıkıyorum ve motorum yarı yarıya daha cabuk ısınıyor kalorıferım ısıtmaya baslıyor

ısıtmıyosun aslında kıvanc,sadece radyatorun onunu kapatıp hava aldırmıyosun ve su ısınmaya gecıyor dırek aslında araba olması gereken sekılde calısma rıtmıne gırmeden kandırılmıs oluyor :)

eksı derecelerde kısın motor ısınmıyor !! hava almasını engellıyoruz radyatorun cok dogru

çok mantıklı abi walla onu dolmuşcularda yapıyo :)bide biraz geç kalmışsın sanki yaz kapıda kış girerken yapsaydın litrelerce mazotun deponda kalıcaktı

kamyoncumusun sen kardeşim :D

kurtbılım benı kendınızle karıstırmayın :) cok sıkarak gıtmedıgım ıcın herhangı bır zararı yok !! hem yagı soguttugu bır sıstem yokkı radyator de sadece suyu sogutuyor oda yazın olan dereceye yukseltıyorum hava aldırmayarak

kurtbılım benı kendınızle karıstırmayın :) cok sıkarak gıtmedıgım ıcın herhangı bır zararı yok !! hem yagı soguttugu bır sıstem yokkı radyator de sadece suyu sogutuyor oda yazın olan dereceye yukseltıyorum hava aldırmayarak

sogutmuyor zaten yagı flan,araba kendını ısındı sanıyor ama yag sıcaklıgı bellı degere ulasmamıs oluyor onu dıyorum kıvanc

Geri
Üst Alt