Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dizelde bakım aralığı

digesta

Kayıtlı Üye
arkadaşlar dizeller de bakım aralığı kaç bilen var mı araç 2012 model dsg tdi aracım şuanda 9500 km de hiç bir işaret vermedi bakım için 10 bin mi 15 bin mi kararsız kaldım?

ilk bakim 15.000'de. 1 ay evel, yanlis hatirlamiyor isem 390 TL verdim.

dsg olanları farkediyomu ben aracı 2.el satan yerden aldım orası 10 bin km dedi kafam karıştıda o yüzden aldığım bayi reno bayiydi.

emin olmamakla birlikte manuellerin de 15.000 diye biliyorum. Ama benimki 2012 dizel dsg ve 15.000 olduguna eminim.

peki bakım yaklaştığında ekranda belirti oluyormu işaret felan

oyle uyari oldugunu sanki arkadaslar burada konusurken gordum diye hatirliyorum ama ben 14.750'de goturdum, uyari filan yoktu.

Model ve markaya göre değişiyor uyarı vermesi ama bir çoğunda veriyor. Bakım olayı biraz sürücüye bağlıdır. Örneğin şirkette vw caddy var garantisi yok 10 binde yağını değiştiriyorum kontrollerini yaptırıyorum. Normal kullanan biriysen 15 binde yaptıra bilirsin.

Renault abartmis iyice. Babamin arabayi degistirdik, 20.000 diyor adamlar bakima

Geri
Üst Alt