Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel yakıt tüketimi

kaanfr06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkes benzin konusunu tartışıyor ama :) dizel kullanıcısıyim diğer dizel kullanan arkadaşların yakıtarını merak ettim bende.
1 depo ile kaç km yol yapıyorsunuz şehir içi veya şehir dışı deneyen oldu mu
Ben 200tl mazot ile şehir içinde 8xx km yapıyorum şehir dışı 280 TL ile 1500 km yaptım klima açık sizce bu değerler nasıl ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar herkes benzin konusunu tartışıyor ama :) dizel kullanıcısıyim diğer dizel kullanan arkadaşların yakıtarını merak ettim bende.
Ben 200tl mazot ile şehir içinde 8xx km yapıyorum şehir dışı 280 TL ile 1500 km yaptım klima açık sizce bu değerler nasıl ?

Benim araçta dizel çok değişken her şey benim elimde şehir içi bir depo ile min 600 km İstabul içi şehir dışı da aynı şekilde bir depo ile 550 km yol yaptım ortalamam 9.8 litre max şehir dışı 1100 km

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dizel araç yakıt düzeyi çok değişken oluyor birde kullanıcı faktörü çok önemli
ben bir depo ile yaklaşık 220tl ye 800-1000km arası yapıyorum şehir içi
eşim kullanırsa 700-850km arası oluyor
uzun yolda 1100 km altına düşmedim hiç 1 depo ile

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dizel araç yakıt düzeyi çok değişken oluyor birde kullanıcı faktörü çok önemli
ben bir depo ile yaklaşık 220tl ye 800-1000km arası yapıyorum şehir içi
eşim kullanırsa 700-850km arası oluyor
uzun yolda 1100 km altına düşmedim hiç 1 depo ile

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sen nasıl kullanıyorsun ki abi ? :) Neye dikkat etmeliyiz ne önerirsiniz

1eae359150dca8a5cab99046552db4f7.jpg

Bu da benim son tüketim değerim. Araç st. Bagaj ful dolu + 4 kişilik aile. Klima açık. Daha sonra hızımı 100-110 aralığına düşürüp 4.7 yi de gördüm. Üsteki sabit 119 ile.
Şehir içinde ise 7.1 lt.
Araç 9000 oldu şu anda.

280 tl mazot nasıl aldı helal olsun 60 lt depomu varda, ben uzun yolda min 130 giderek 1200 felan yaptım şehir içi 750 800 şehir içi hep kısa mesafe o da çok farkettiriyor

İlk dizel aracım MK2 yazılımlı hali ile ilk depomda şehir için 750 km yaptım.
Bunda yazılımdan gelen + hp ile ani hızlanmalar ve yer yer zorlamalar da mevcut.
şu an yazılım yok bu hali ile de standar kullanımda şehir içinde 50-100 km aralığında artar diye düşünüyorum
uzunda denemedim daha.

Geri
Üst Alt