Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel Partikulasyon Filtresi ışığı ???

efsane_soldier

Kayıtlı Üye
Dizel Partikulasyon Filtresi ışığı yanıyor arabamda ne yapmam gerekiyor acaba. Aracım 1.2 tdi İbiza ???

Araç kaç binde ?
3bin devir civarı sabit hızla 15 dakika kadar kullanın. Ara ara da arabayı sıkıştırın gazlayın. Sönmesi lazım.

2 gün önce aynı ışık bi arkadaşımda yandı.Kılavuzda 4. 5. viteste 2000 devirde 15 dk kullanın ışık sonecek diyodu fakat ışık sonmedi..Ardından araç gaz yememeye başladı ve servisin yolu gorundu..aracı bugun teslim etmeleri gerekiyodu filtre değişip ayarları yapılacak denildi zahmetli bi iş olsa gerek 2 gun serviste kaldığına gore.

genelde düşük devirlerde kısa süreli durkalk lar yüzünden dpf doluyor ben ara sıra aracımla uzun yok yapıp vitesleri 3000 devir üzeri değiştiriyorum yakıtı da Shell gtl alıyordum o da tedavülden kalktı sonuçta yakıtında etkisi var gibi bunlar benim deneyimlerim doğruluğu tartışılır bide klavuzda yazan 10-15 dk 3000 devir 3. viteste gidin demek çok ta çözüm getirmiyor arada filtrenin doluluğunu kontrol ettirip temizletmek gerek ışığın yanmasını beklememek gerek bide dizel kullanıcıları dizel aracın vergisi artacak haberini okusunlar :))))))))

dün gece herşeyi denedik fakat sönmedi ışık yarın servise götürcez artık inşallah fazla masraf çıkarmaz :(

genelde düşük devirlerde kısa süreli durkalk lar yüzünden dpf doluyor ben ara sıra aracımla uzun yok yapıp vitesleri 3000 devir üzeri değiştiriyorum yakıtı da Shell gtl alıyordum o da tedavülden kalktı sonuçta yakıtında etkisi var gibi bunlar benim deneyimlerim doğruluğu tartışılır bide klavuzda yazan 10-15 dk 3000 devir 3. viteste gidin demek çok ta çözüm getirmiyor arada filtrenin doluluğunu kontrol ettirip temizletmek gerek ışığın yanmasını beklememek gerek bide dizel kullanıcıları dizel aracın vergisi artacak haberini okusunlar :))))))))
nasıl artacak ne şekilde...

:) biraz önce otobanda 25 km 110 120 sabit hızla 4.viteste gittim ve şükür söndü ışığım içim rahatladı ya sağolun :)

Geri
Üst Alt