Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel Motorla İlgili İçime Kurt düştü Birşey Sorucam

crawlinq

Kayıtlı Üye
Mrb Arkadaslar bugun benım arabaya alıcı olarak gelen adamlardan biri yağ çubuğunu actı ordan hafif hava geliodu dizel motorlar tabiriyle üflüyor dedide tabi ben savundum aracımıda zaten üfleme diye tabir edilen şey cok şiddetli şekilde hava ve yağ atması değilmidi.Segmanların aşınmasından cıkan bir olaydır diye biliyorum ben..bu normal cok az bişekilde yağ çubuğunun ordan hava gelmesı rölantide çalışırken.

ya bunlar işin kaşarlığındalar bazı motorların yapısı farklı oluyor bı sey bıldıklerınden degıl bakıyolar ufleme varmı dıye ne len bu şahin motoru mu

bütün dizellerde bildiğim kadarıyla yüksek basınçla çalıştıkları için bu olay normaldir..
üfleme diye tabir edilen olayın herhangi bi dizel motorda olmadığını duymadım şu zamana kadar en azından VW grup içinde kesinlikle normal bi olay..damlacıkların olması..
abartı şekilde yağ damlacıkları gelmiyosa bence işkillenmeye lüzum yok..10K km'de 2L'den fazla yağ yakmıyosa, aşırı tüketim söz konusu değilse bence serviste ya da sanayide sökelim bakalımlara pek yanaşma pek güvenmiyosan ustaya.. :)

bütün dizellerde bildiğim kadarıyla yüksek basınçla çalıştıkları için bu olay normaldir..
üfleme diye tabir edilen olayın herhangi bi dizel motorda olmadığını duymadım şu zamana kadar en azından VW grup içinde kesinlikle normal bi olay..damlacıkların olması..
abartı şekilde yağ damlacıkları gelmiyosa bence işkillenmeye lüzum yok..10K km'de 2L'den fazla yağ yakmıyosa, aşırı tüketim söz konusu değilse bence serviste ya da sanayide sökelim bakalımlara pek yanaşma pek güvenmiyosan ustaya.. :)
yağ damlacıkları hic yok sadece cok az hava cıkıo oda gayet normal bence

Geri
Üst Alt