Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel motor ısınması?

Şahsen ben klima vs. açmıyorum kışım koltuk ısıtma yeterli oluyor...

aynen bende koltuk ısıtma kullanıyorum .. ama bı sure sonra sıcagı ufluyorkı klıma zaten acılmaz norma havalandırma acmak lazım

bende kışın araba ısınana kadar acmıyorum klimayı hemen koltuk ısıtmaları acıyorum.

Benim arabada kısa süreli donsamda babamın arabada aynı taktik :D

webasto + koltuk ısıtma sayesinde sorun yaşamıyorlar demekki :)

bütün dizeller sarsıntılı ve sesli çalışır..
üst sınıflarda yalıtımı ve motor kulakları vs. farklı olduğu için içeriye ve dışarıya daha az renk verir..üst sınıflarda da aynı şekilde motor geç ısınıyo ama koltuk ısıtma vs. olduğu için içerde pek üşümüyosun ısınana kadar velakin daha da üstlerde direksiyon ısıtma bile var.. :)

üst sınıflarda yalıtımı ve motor kulakları vs. farklı olduğu için içeriye ve dışarıya daha az renk verir..üst sınıflarda da aynı şekilde motor geç ısınıyo ama koltuk ısıtma vs. olduğu için içerde pek üşümüyosun ısınana kadar velakin daha da üstlerde direksiyon ısıtma bile var.. :)

Ses ve izolasyona kadar girmişin Yiğit :D arkadaşlar evden çıkarken bir kaşık pekmez yada hakiki bal atın camı bile açarsınız :D Biz buna HomeHot özelliği diyoruz benim arabada standart :D

yiğit 1,6 tdi ve1,4 d4d motorları kullanmanı tavsiye ederim. her dizel sesli ve sarsıntlı çalışmaz.

her dizel motor sarsıtılı çalışır Yunus'um fark şaseye bağlanma şeklinden ortaya çıkar..

yavrucum bir dediğim araçları kullan sonra böyle iddialaş :) 1,6 tdi jettanın iç mekanındaki ttireşim aynıyken ses benim tsi a göre aşırı fazla değildi. d4d lerde böyledir oldukça sessizdirler. hatta muadili 1,5 megane ile 1,6 focus dizellere göre benzinli motor gibi onlar :D

yavrucum bir dediğim araçları kullan sonra böyle iddialaş :) 1,6 tdi jettanın iç mekanındaki ttireşim aynıyken ses benim tsi a göre aşırı fazla değildi. d4d lerde böyledir oldukça sessizdirler.

peki Yunus'um nası diyosan öyle olsun kardeşim..
dizel çalışma prensibi gereği zaten sessiz ve sarsıntısız çalışamaz..
dediğim gibi farklar başka yerlerden gelir..

C4 dizellin motor C6'da da var bildiğim kadarıyla ondan nerdeyse yarı yarıya ses çıkıyo kuzenimde vardı bi ara ordan biliyorum..C4'ü olan arkadaş hala kullanıyo aracını..

peki Yunus'um nası diyosan öyle olsun kardeşim..
dizel çalışma prensibi gereği zaten sessiz ve sarsıntısız çalışamaz..
dediğim gibi farklar başka yerlerden gelir..

C4 dizellin motor C6'da da var bildiğim kadarıyla ondan nerdeyse yarı yarıya ses çıkıyo kuzenimde vardı bi ara ordan biliyorum..C4'ü olan arkadaş hala kullanıyo aracını..

çalışma prensibi öyle. ama o motorun titreşimini ve iç mekanındaki ses olayını sadece o belirlemiyor:)

Geri
Üst Alt