Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel motor ısınması?

glenfiddich

Kayıtlı Üye
son günlerde kafamı karıştıran bi konu oldugu için siz değerli scw üyelerine danısmak istedim. sorum su. dizel motorlar malum geç ısınmakta. mevsimde kıs oldugu için klima ısıtmasında sorun yaşanmakta. buz gibi arabda aklıma geldi. yahu adam 100 kusur bin € verip misal bi s 320 cdi alıyor bu adamda benim gibi arabada tirtirtitriyomu yoksa butür lüx arabalarda motordan bağımsız klima sistemimi var?

sana basit cevap vereyim :D bence o adam motor ısınana kadar klimayı açmıyordur :)

sana basit cevap vereyim :D bence o adam motor ısınana kadar klimayı açmıyordur :)

Abi bizde açmıyoruzda ısınana kadar. . ama yakında açamıcaz zaten derin bi uykuya dalıcaz ondan korkuyorum:D ya citti 0 derece altında bi motorun ısınması en aşağı 4-5 km bide trafik fln sende 5 dk. bu beş dk da adamın kalbi durur ya:D

---------- Post added at 00:01 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

aaa dogru valla Dou bu aklıma gelmedi ...

son günlerde kafamı karıştıran bi konu oldugu için siz değerli scw üyelerine danısmak istedim. sorum su. dizel motorlar malum geç ısınmakta. mevsimde kıs oldugu için klima ısıtmasında sorun yaşanmakta. buz gibi arabda aklıma geldi. yahu adam 100 kusur bin € verip misal bi s 320 cdi alıyor bu adamda benim gibi arabada tirtirtitriyomu yoksa butür lüx arabalarda motordan bağımsız klima sistemimi var?

Aracın ne olduğuna bakmıyor klima sistemi o yüzden koltuk ısıtma gibi güzel bir sistem kullanıyor bunlar ve o sistem motor sıcaklığından bağımsız çok kısa sürede titremekten kurtarıyor seni.

Şahsen ben klima vs. açmıyorum kışım koltuk ısıtma yeterli oluyor...

aynen bende koltuk ısıtma kullanıyorum .. ama bı sure sonra sıcagı ufluyorkı klıma zaten acılmaz norma havalandırma acmak lazım

bende kışın araba ısınana kadar acmıyorum klimayı hemen koltuk ısıtmaları acıyorum.

Geri
Üst Alt