Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel motor ısınması?

Eklediğim post bir önceki sayfada yapılan muhabbetin cevabı. Sen konu sahibi olarak o mesajlara, "arkadaşlar konuyu saptırmayın" demezsen, bende o mesajlara cevap yazma hakkını kendimde bulurum. Ya da bir uyarı yapma ihtiyacı hissediyorsan herkese yaparsan bende kişisel olarak algılamam. Ki, konuyu oraya getiren ben değilim.
Neyse zaten, ben anlayacağımı anladım.

Galiba haklısın.

Hakkaten bu vebasto nerede kaça yaptırılır bilen var mı acaba? Benim okul Rumelifenerinde dersten çıkıp Sarıyere gidene kadar ısınmıyor araba.:(

istanbulu bilmediğim için tam bir şey söyleyemem.ama aklıma gelen eğer motor tam ısınmadan kaloriferi yda klimayı açıyorsan içeri gelen havayı motor suyunun ısısı ile ısıtır. dolayısı ile motorun ısınma süresi artar.

bu arada yanlış hatırlamıyorsam 1,6 8v ler çabuk ısınırdı en azndan arkadaşmdaki golf 4 öyleydi.

Koltuk Isıtmanın yakıt tüketimine klima gibi etkisi var mı ?

eskiden hatırlarsınzı belki hararet yaptıı zaman otobüs şöförleri kaloriferi açardı :)

istanbulu bilmediğim için tam bir şey söyleyemem.ama aklıma gelen eğer motor tam ısınmadan kaloriferi yda klimayı açıyorsan içeri gelen havayı motor suyunun ısısı ile ısıtır. dolayısı ile motorun ısınma süresi artar.

bu arada yanlış hatırlamıyorsam 1,6 8v ler çabuk ısınırdı en azndan arkadaşmdaki golf 4 öyleydi.

Abi haklısın çabuk ısınıyor normalde ama yol boş ve yokuş aşağı olduğu için ısınan motor geri soğuyor:) Aceleye gelmese ben de koltuk ısıtmasını tercih ederim.

Abi haklısın çabuk ısınıyor normalde ama yol boş ve yokuş aşağı olduğu için ısınan motor geri soğuyor:) Aceleye gelmese ben de koltuk ısıtmasını tercih ederim.

anladm dediğim gibi yol şartlarını bilemediğim için tam bir şey söyleyemiyorum. :)

yavrucum bir dediğim araçları kullan sonra böyle iddialaş :) 1,6 tdi jettanın iç mekanındaki ttireşim aynıyken ses benim tsi a göre aşırı fazla değildi. d4d lerde böyledir oldukça sessizdirler. hatta muadili 1,5 megane ile 1,6 focus dizellere göre benzinli motor gibi onlar :D

arkadasımda var benım arabanın sesı daha az ısınmıs haldeyken 1.6 tdi jetta ıcın dıorum

Geri
Üst Alt