Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel & Benzinli

Başta arabaya ne kadar fazladan veriyosun Can? :D

1.2TSI ile 1.6TDI arasında 10.000TL fark var..

sen basına sonuna ne bakıyosun yukarda bakım masraflarının daha fazla oldugunu soylemıssın bende sana bakım masraflarının fazla olamıcagını soyluyorum.10 lıra fazla verırsın ama arabayı sen gıbıp senede 10bın km kullanırsan bu mantıksız olur verdıgın 10 lıra fazla ıcın,yatıcak araba alcaksan benzınlısını alırsın daha ucuza o zaten kullanıcıya kalmıs b durum ama bakımları benzınlıden fazla flan degıl

Alp 20.000de bir enjektör mü değişiyosun???puhaha bırak Allahını seversen dizelin yeri ayrıdır günde 100km yol yap görüyüm benzinliye olan masrafını ve hayranlığını :) dizelin yeri başka benzinlinin başka....:eek:key:

200k da bır olan bırseyden mı bahsedıyorsun :) 200 tanesı dızelde benzınlıde 4 tanesı 200 600tl ıcın mı uzuluyoruz :) 2 3 depoda kazandırıyor dızel onu

Dizelin bahsetdiğiniz ekonomi dışında avantajı varmı peki :D:D

200k da bır olan bırseyden mı bahsedıyorsun :) 200 tanesı dızelde benzınlıde 4 tanesı 200 600tl ıcın mı uzuluyoruz :) 2 3 depoda kazandırıyor dızel onu

kıvanc enjektor zaten sureklı degısen bsy degıl,benzınlıde kol cıkarabılır o zaman dızelde gorulmeyen bu durum ıcın bızde bunu hesaplayalım :)

bu arada oturup bana hesaplattırdınız

fıestam yaklasık 100k dır altımda

100,000* 0,20kr = 20.000 TL mazot harcamısım

eger benzınlıye bınseydım ve boyle savurgan kullansaydım 12 lıtre cıvarı yaktıgımı varsayarız

100,000 * 0,48 = 48,000 tl benzın harcayacaktım

varsın enjektor gırsın varsın motor yesın 5000 tl gırsın

daha otesı varmı ?

Çıkan giren para önemli he bakımla çıkmış he başta vermişsin hiçbirşey fark etmez..

eger benzınlıye bınseydım ve boyle savurgan kullansaydım 12 lıtre cıvarı yaktıgımı varsayarız

daha otesı varmı ?

hahahaha guzel demıssın :D

Dizelin bahsetdiğiniz ekonomi dışında avantajı varmı peki :D:D

zaten olay ekonomi de bitiyo kardeşim periyodik bakım masraflarının 80.000km kadar faturaları mevcut bende gösteriyim sana 250üstü rakam görebilecekmisin? yani çok km yapıyosan bennim gibi 2008model leon u 105000km de satıyosan dizel mantıklı tabiki.......:eek:key:

daha otesı varmı ?

en güzel cevp budur işte dizel km yapıyosan en mantıklısı ama keyfi kullanıyosan elbette mantıklı değil........

Geri
Üst Alt