Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Diyarbakır'da 13 Şehit !!!

ömercim o dediğin heronları israil ilk önce izliyor okeyler ise senin subayların izliyor!!!!!!anlayacağımız dille o hain devlet bu görüntüleri bizim izlememizi engelliyor şehit şehit oluyor ondan sonra internete koyuyo medyada da stv-atv-kanal7-taraf-ZAMAN gibi ermeni islamiyetle alakası olmayan satılmış gupulara servis ediyor sen vede senin gibi iyi kalpli vatandaşlarımızın subayını hain gibi görüp askerinden subayından nefret etmesi sağlanıyor yani bir taşla 8-10 kuş birden vuruyorlar!!!!ayrıca ben diyarbakırda askerlik yaptım mühimmat yüklü araçları asker arayamıyor arattırmıyor hükümet 9 yıldır o itler de gidip askerimizi şehit ediyorlar!!!!bunun bu hallerde olmasının tek sebebi şu an tepemizdeki zihniyet!!!!hükümet adam ise kuzey ırak a ordumuzu yollasa ya!!!!!ama barzanisi kızar talabanisi kızar!!!!!kadir topbaş artvine geldiğinde mitinginde ne dedi biliyormusun ''''ben hayatımda bir tek insanı örnek aldım hayatını okudum begesellerini izledim mükemmel kişilik kendisi sayın barak obamadır!!!!!işte artvinliye neyse 10 dk boyunca obamayı öve öve bitiremedi......şimdi anlıyormuyuz neden heronların görüntülerini internetteki herkes görüyoda askerimiz göremiyoR! terör kahramanı 43 general hapse tıkılıyor.....LÜTFEN BU YAZIMI SİLMEYİN....

Bravo kardeşim olayı çok güzel özetlemişsin.. Olay budur ama anlayana tabi! Aziz şehitlerimizin ardından devlet böyüklerimiz yine çıktı veee ve yine o meşhur çook sert tepkilerini gösterdiiii!!! bravoooo şak şak şak... alkışş.. çok sert tepki göstermeselerdi ne yapardık acaba?? Ulan birde utanmadan hala diyorlar ki bunların biz niye yapıldığını biliyoruz apaçık ortada!! açılımı baltalıyorlarmışş vay anasını kesin ergenekondur lan !! Apaçık ortadaysa söylesene bildiğini madem!!

Bunlar sakın haburdan davul zurna ile karşılayıp, biz o...ç'nun emri ile geldik dedikleri halde salıverdiğiniz itlerin, ne olduğunu kendinizin bile bilmediğiniz açılıp zırvasını ortaya attığınız için daha vs vs.. bunları azdırdığınız için olmasın?????

Yazıklar olsun ne diyeyim.. bu kafayla gidersek daha çok şehit veririz.. Yılanın başını küçükken ezeceksin ki o yılan büyüdüğünde seni ezmesin!! 13 ocağa ateş düştü, Allah evlat acısını kimseye yaşatmasın.. Allah bu mübarek günde şehitlerimizin taksiratını affetsin, mekanları cennet olsun.. Hala da şehit vermemize sebep olanlarında topunun .............................................................................!!!!

Bravo kardeşim olayı çok güzel özetlemişsin.. Olay budur ama anlayana tabi! Aziz şehitlerimizin ardından devlet böyüklerimiz yine çıktı veee ve yine o meşhur çook sert tepkilerini gösterdiiii!!! bravoooo şak şak şak... alkışş.. çok sert tepki göstermeselerdi ne yapardık acaba?? Ulan birde utanmadan hala diyorlar ki bunların biz niye yapıldığını biliyoruz apaçık ortada!! açılımı baltalıyorlarmışş vay anasını kesin ergenekondur lan !! Apaçık ortadaysa söylesene bildiğini madem!!

Bunlar sakın haburdan davul zurna ile karşılayıp, biz o...ç'nun emri ile geldik dedikleri halde salıverdiğiniz itlerin, ne olduğunu kendinizin bile bilmediğiniz açılıp zırvasını ortaya attığınız için daha vs vs.. bunları azdırdığınız için olmasın?????

Yazıklar olsun ne diyeyim.. bu kafayla gidersek daha çok şehit veririz.. Yılanın başını küçükken ezeceksin ki o yılan büyüdüğünde seni ezmesin!! 13 ocağa ateş düştü, Allah evlat acısını kimseye yaşatmasın.. Allah bu mübarek günde şehitlerimizin taksiratını affetsin, mekanları cennet olsun.. Hala da şehit vermemize sebep olanlarında topunun .............................................................................!!!!
çoğumuz aynı fikirdeyiz ama sonuç alamıyoruz...9 yıldır değişen tek şey bu gün daha da kötü durumda olduğumuz...

Komutanı hapise atılan,gebertemeye calıştığı pisliğin komutanı sözde " açılım" la serbest bırakılan askerde moral mi kalır.?

Daha cok yazmak istiyorumda,hoş kelimeler cıkmayacak agzımdan ama asıl dağdaki yaratıklara laf söylemeyin asıl şerefsizler içimizde,yanımızda,başımızda..

Bence heron vs vs onları kullanamasak bile değişik yöntemler çözümler hep var.
Geniş çaplı arazi taramasına çıkan birliklerin yanında neden zırhlı araç olmaz hadi onu her yerde kullanamazsınız neden helikopter olmaz?
Büyük başlar ve TSK hepimizden iyi,tahmin edemeyeceğimiz kadar askeri bilgiye sahip ama sadece asker yollayarak terörist leşi ele geçirmek zor.
Açık arazide elinizde silah varken birini saklanıp vurmak kolay ama aynı olayı helikopterli arazi aramalarında askerimize karşı yapacak kaç insan var olsa dahi kaç şehit verilir?
Ama biz elimizde 10 cobra varsa 13 şehitten sonra yolluyoruz ama 10 cobranın 2 3 tanesini arazi taramasında kullansak kaç şehit yada yaralı olur?

Ama bi 30 ağustos töreni olur Türkiye'de yerde uçak,helikopter kullanılmayan zırhlı araç kalmıyor gösteri ile vatandaşa güç gösteriyorlar asıl güç kullanılabilir olanıdır.Ben ne yapayım binlerce şehitten sonra kullanılan helikopteri vs.
Söylenecek çok şey var hemde çok...:mad:

xx

bende bunu anlatmaya çalıştım ama herona takıldı arkadaşlar... elin iti gelip kardeşime kurşun sıkıyor saatlerce bir uçak kalkıpta tepelerine inmiyor, bir kobra ortalığın tozunu atmıyor... israile dilediğiniz kadar suç bulun... ordunun suçu yok demek çok anlamsız.. askerin kıymeti olmadığını askere giden herkez bilir... aktütün baskınına uğrayan bir birliğin askeri olduğumdan bende bilirim.. burda anlatmaya lüzum da yok... bilen bilir...

hem ne de çabuk unuttuk, askerimizin kendi mayınıyla şehit olduğunu... ses kaydı internete düşen komutanın olur böyle şeyler kendimi üzme diye bölük komutanını teskin ettiğini.. Hükümet yanlış yapıyor... açılılmın pekçok yeri canımızı acıttı, yüreğimize oturdu... haburdan gelen PKKlıları hepimiz boğmak isterken bordo berelilere koruttular... hepimiz biliyoruz rezillikleri...

ama öz eleştiri yapıldığında kimse orduyuda aklamaya çalışmasın.. yaşananlar ortada.. yaşayanlarda bilir...

ömercim o dediğin heronları israil ilk önce izliyor okeyler ise senin subayların izliyor!!!!!!anlayacağımız dille o hain devlet bu görüntüleri bizim izlememizi engelliyor şehit şehit oluyor ondan sonra internete koyuyo medyada da stv-atv-kanal7-taraf-ZAMAN gibi ermeni islamiyetle alakası olmayan satılmış gupulara servis ediyor sen vede senin gibi iyi kalpli vatandaşlarımızın subayını hain gibi görüp askerinden subayından nefret etmesi sağlanıyor yani bir taşla 8-10 kuş birden vuruyorlar!!!!ayrıca ben diyarbakırda askerlik yaptım mühimmat yüklü araçları asker arayamıyor arattırmıyor hükümet 9 yıldır o itler de gidip askerimizi şehit ediyorlar!!!!bunun bu hallerde olmasının tek sebebi şu an tepemizdeki zihniyet!!!!hükümet adam ise kuzey ırak a ordumuzu yollasa ya!!!!!ama barzanisi kızar talabanisi kızar!!!!!kadir topbaş artvine geldiğinde mitinginde ne dedi biliyormusun ''''ben hayatımda bir tek insanı örnek aldım hayatını okudum begesellerini izledim mükemmel kişilik kendisi sayın barak obamadır!!!!!işte artvinliye neyse 10 dk boyunca obamayı öve öve bitiremedi......şimdi anlıyormuyuz neden heronların görüntülerini internetteki herkes görüyoda askerimiz göremiyoR! terör kahramanı 43 general hapse tıkılıyor.....LÜTFEN BU YAZIMI SİLMEYİN....

heronları önce israilin izlediği sonra bize verdiği bir şehir efsanesi olduğunu size hatırlatmam gerekir... aktütün baskını generallerin canlı izlediğini ama acaba roket atarlarmı helikoptere diye kaldırmadıklarını zaten biliyoruz... benim örnek verdiğim baskında ise itlerin başdan sona takip edildiğini ama neden müdahele etmediklerine ordumuzun cevap veremediğini de hatırlatalım... burda bir sayfa örnek yazabilirim, ama sizin düşüncesinizi değiştirmez, neden mi?

Siz siyasi olarak inceliyorsunuz mevzuyu... ben bir asker evladı olarak, önce babamın onurunu taşıyarak, ordununda en az siyasiler kadar hatası olduğunu söylüyorum..

şehitlerin aileleri haberlerini okurken gözlerimiz doluyor, olayı siyasileştirmeyelim lütfen.. zaten özel kuvvetler eski komutanı ne denli büyük operasyon hatası neticesinde bu duruma düşüldüğünden bahsetti.. kendimizi kandırmayalım...

Abilerim bu dediginiz olayların hepsinii Askerimizin basındaki komutanlar bilmiyorlarmı tabi ki de biliyorlar acaba neden uygulamaya çekeniyorlar
Ömer abinin dedigi gibi Aktütün baskının bütün hepsi cnalı izledii Acıklamada ne denildi Biz onları Koyun SANDIk dediiler demediler mi dediler
Benim en zoruma giden Tek Sey ANKARA acıklama yaparken VATAN SOGULSUn demesini biliyorlar nden bi siyasetcinin cocugu doguya gidip ASkerlık yapmadıı neden alayıo koruma Takım elbiseyle geziyor Neden eli nasır tutmus çiftçinin giymeyip giydirdigi yemegip yedirdigi gözü gibi baktıgıı cocuguu nedenn gidipp Şehit oluyor neden Tekrar dönemiyor gözlerinden yaş süzülen ana yinede VATAN SOGULSUN diyorr ALLAH o analarımızDan RAzıı olsun RUhları Şad Makamları CEnnet olsunnn Hakkını Helal Et şehidim Türkiye uyumaya devam ediyor :)

heronları önce israilin izlediği sonra bize verdiği bir şehir efsanesi olduğunu size hatırlatmam gerekir... aktütün baskını generallerin canlı izlediğini ama acaba roket atarlarmı helikoptere diye kaldırmadıklarını zaten biliyoruz... benim örnek verdiğim baskında ise itlerin başdan sona takip edildiğini ama neden müdahele etmediklerine ordumuzun cevap veremediğini de hatırlatalım... burda bir sayfa örnek yazabilirim, ama sizin düşüncesinizi değiştirmez, neden mi?

Siz siyasi olarak inceliyorsunuz mevzuyu... ben bir asker evladı olarak, önce babamın onurunu taşıyarak, ordununda en az siyasiler kadar hatası olduğunu söylüyorum..

şehitlerin aileleri haberlerini okurken gözlerimiz doluyor, olayı siyasileştirmeyelim lütfen.. zaten özel kuvvetler eski komutanı ne denli büyük operasyon hatası neticesinde bu duruma düşüldüğünden bahsetti.. kendimizi kandırmayalım...

ömer sana bir şey diyeyim mi bu olanların tek sorumlusu hükümettir!!!
asker çocuğu olmandan gurur duydum saygı duydum elbet amaa 9 yıldır ne yapılıyor biliyormusun teröre karşı duyarlı geçmişi başarılarla dolu komutanlar bir bir tutuklanıp içeri atıldı amerikancı senin de dediğin gibi heronların görüntülerini de görüp belki de ses çıkarmayan korkak belkide hain kimlikler kilit bölgelere monte edildi!!!şimdi içerideki 40 küsür general neden içeride acaba??? çok iyi terörist avladıkları için olmasın!!!bence düşüncelerin doğru ama bu bu sorum içerisinde gizli senin aradığın cevap evet aradığın cevap bu soru içerisinden gizli...soytarının biri gelip polisime tokat atıyor polisim ses çıkaramıyor neden??? o soytarı kadından korktuğu için mi hayır o tokat yiyen amirimiz orada canını da feda eder onlara cezasını verir ama cezasını da tepeden bulur!!!!sen şimdi bana şunu diyemezsin dün haburda katilleri karşılayan zihniyet aslında çok iyidir çok güzeldir ama orada hata yaptı!!!!!bunu diyemezsin o zihniyet aynı herşey aynı böyle hata olamaz o gün itleri orada ağırlayan bugün de helikopteri kaldırttırmaz!!!helikopter isabet alınca da onu kaldırtanı şehit olmuştan beter konuma koyar hakkında soruşturma açar çatışma anına helikopteri gönderip devletin malına zarar vermeden soruşturma açar o da öyle düşünür...oturup kalkıp askeri harcamaları kısıııııııııııııııınnnnnn diye ben değil hükümet bağırıyor işte helikopter düşünce de askeri harcama olur ama bunu iktidarcılar askeriyede komutan öyle lüks içinde böyle lüks içinde devletin paraları uçuyor askeri harcamalar çok der yaygarayı koparır başbakanın karısının parmağındaki 40 milyarlık pırlantaya bakmaz!!!!rantçı mütahitlerin ülke genelinde köşeyi dönmelerine 2 askeriye dolusu parayı resmen isviçre hesaplarına gömdüklerini gizler....ben sana oturup ta birinin reklamını yaparsam SİYASET ODUR birilerini yada yanlışları eleştirmek siyaset yapmak değildir ben sana siyasi birini savunuyormuyum hayır ama sen bana siyasi birini savunuyorsun siyaset yapıyorsun yani siyaset yapmana gerek yok...askreriyede de yanlışlar dolu çuvalla savunursam ben de yanlış yaparım elbet ama siyasilerde her türlü sahtecilik yan kesicilik var önemli olan gözünü kapat ölümüne birilerini savun değil yeri geldimi kendimizi babamızı dedemizi herkesi eleştirip doğruları ortaya çıkarabilmektir...bu arada ben senin düşündüğün partiden falan da değilim...şimdi artvini görüp içinden neleri geçirmişsindir...

ömer sana bir şey diyeyim mi bu olanların tek sorumlusu hükümettir!!!
asker çocuğu olmandan gurur duydum saygı duydum elbet amaa 9 yıldır ne yapılıyor biliyormusun teröre karşı duyarlı geçmişi başarılarla dolu komutanlar bir bir tutuklanıp içeri atıldı amerikancı senin de dediğin gibi heronların görüntülerini de görüp belki de ses çıkarmayan korkak belkide hain kimlikler kilit bölgelere monte edildi!!!şimdi içerideki 40 küsür general neden içeride acaba??? çok iyi terörist avladıkları için olmasın!!!bence düşüncelerin doğru ama bu bu sorum içerisinde gizli senin aradığın cevap evet aradığın cevap bu soru içerisinden gizli...soytarının biri gelip polisime tokat atıyor polisim ses çıkaramıyor neden??? o soytarı kadından korktuğu için mi hayır o tokat yiyen amirimiz orada canını da feda eder onlara cezasını verir ama cezasını da tepeden bulur!!!!sen şimdi bana şunu diyemezsin dün haburda katilleri karşılayan zihniyet aslında çok iyidir çok güzeldir ama orada hata yaptı!!!!!bunu diyemezsin o zihniyet aynı herşey aynı böyle hata olamaz o gün itleri orada ağırlayan bugün de helikopteri kaldırttırmaz!!!helikopter isabet alınca da onu kaldırtanı şehit olmuştan beter konuma koyar hakkında soruşturma açar çatışma anına helikopteri gönderip devletin malına zarar vermeden soruşturma açar o da öyle düşünür...oturup kalkıp askeri harcamaları kısıııııııııııııııınnnnnn diye ben değil hükümet bağırıyor işte helikopter düşünce de askeri harcama olur ama bunu iktidarcılar askeriyede komutan öyle lüks içinde böyle lüks içinde devletin paraları uçuyor askeri harcamalar çok der yaygarayı koparır başbakanın karısının parmağındaki 40 milyarlık pırlantaya bakmaz!!!!rantçı mütahitlerin ülke genelinde köşeyi dönmelerine 2 askeriye dolusu parayı resmen isviçre hesaplarına gömdüklerini gizler....ben sana oturup ta birinin reklamını yaparsam SİYASET ODUR birilerini yada yanlışları eleştirmek siyaset yapmak değildir ben sana siyasi birini savunuyormuyum hayır ama sen bana siyasi birini savunuyorsun siyaset yapıyorsun yani siyaset yapmana gerek yok...askreriyede de yanlışlar dolu çuvalla savunursam ben de yanlış yaparım elbet ama siyasilerde her türlü sahtecilik yan kesicilik var önemli olan gözünü kapat ölümüne birilerini savun değil yeri geldimi kendimizi babamızı dedemizi herkesi eleştirip doğruları ortaya çıkarabilmektir...bu arada ben senin düşündüğün partiden falan da değilim...şimdi artvini görüp içinden neleri geçirmişsindir...

Öncelikle size karşı hiçbir önyargımın olmadığını söylemeliyim, memelketinizi siz söyleyince farkettim. Sonrasında, hayatım boyunca hiçbir siyasi partiyi desteklemedim, CHP, MHP AKP yok Saadet vs asla!!! bu memlekette arkasında durulacak bir siyasi girişim de olmadığını düşünüyorum.. Oy vereceğim zaman öncelikle en az zarar verecek olmasına sonra en ileri götürebilecek olana bakıyorum malasef.. Neden? Çünki al birini vur ötekine...

Ülkemi yöneten hükmetin yanlışına yanlış, doğrusunda doğru derim, çünki siyasi takıntılarım yoktur, insanları bölen her takıntıya karşıyım, futbol bile olsa, o bakımdan takım da tutmam..

Burada dikkat çekmek istediğim ordu başarısızlığa uğradığında direk hükümetten girilmesi mevzuya... Hükümet bu itlerin siyasi kanadının şımarıklığından, amirime tokat atılmasından, özerklik ilanından, haburda yaşanankardan 1. derecede suçludur.. dahasıda sayılabilir... bu konularda hertürlü eleştiri yerindedir.

Ama eğer gündüz gözüne ulu orta benim kardeşlerim baskına uğruyorsa, bunun sebebi operasyonel hata olduğu askeri kaynaklarca çok net ifade ediliyorsa, burda hükümeti suçlamak siyasi bir yaklaşım olur. Aktütünde yaşananları, dağlıca baskınında olanları, kendi mayınıyla şehit olan askerleri, dağıtıma gönderilen askerlerin teröristlerce dağa kaçıırılıp idam edilmesindeki gerçekleri araştırmanızı tavsiye ederim.

Aktütünde baskına uğrayan birliğimde, bunlar birbirlerini vurur diyerek!!! askerlerin silahlarının ellerinden alınıp sandığa kitlenmiş olduğundan dolayı baskın süresince ellerini başlarını arasına alıp gizlendiğini biliyor muydunuz... bunu hümüketmi yaptı şimdi.. Günler öncesinden termal kameralardan görüntü alınmasına rağmen müdahele edilmeyip, kardeşlerim yemek dağıtırken roket mermisine hedef olduğunu biliyor musunuz...

Gerçekleri söyledi diye tabur komutanımızın görevinden alındığını biliyor musunuz?

Burada gazetelerden öğrendiklerimi değil yaşadığıklarımı anlatıyorum, memlekete canımız feda, ama birileri keyif yaparken tazecik canlar toprağa seriliyor..

Şunu asla kabul edemem ki, benim ordum kendi toprağında 3-5 çapulcuyla başa çıkamasın.., baskın yesin... ordunun içinde de ez az siyasiler kadar suçlu ve ikiyüzlü hainler olmak zorunda...

Ordu hepimizin, ordu biziz, sensin, benim... elbette söz söyletmeyiz, ama yanlışına yanlış demezsek daha çok taze canlar toprağa düşer, analar, gencecik gelinler ağlar...

Bu rezalette hükümetler kadar ordununda payı vardır!!! hükümetlerin rezillikleri konuşulacaksa, ordudan da bahsetmek gerekir..

Selamlar...

Geri
Üst Alt