Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyonun sağa sola çekmesi

halilceliksoy

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba, 2012 model 1.4 style paket bir ibizam var. 95.000 km de. Bakımları düzenli yapılıyor. Kazası yok. 2016 aralık ayında arabayı aldığımda üzerinde yaz lastikleri vardı ve direksiyonunda herhangi bir sağa sola çekme yoktu. 2017 ocak ayında kış lastiği aldım balans yapmadan taktılar. Benim ilk aracım olduğu için acemiliğime geldi. Neyse 2-3 ay bindim zaten efsane bir kış olmuştu hızlanamadım bile direksiyonum doğru düzgün titremedi. sonrasında yaza girip, lastiklerini taktırırken balans ve rot yaptırdım (ah o rotu yaptırmasaydım ahh ahh). Yani işin özü 2017 mayıs ayından beri direksiyonum ya sağa çekti ya da sola çekti. Şuanda direksiyonum düşük hızlarda dahi sağa çekiyor. Yüksek hızlarda direksiyonu tutarken baya kas yapıyorum. 3 ayrı ustaya! gittim, yok lastiklerin yerlerini değiştirmeler (önü arkaya, sağı da sola vs), tekrar rot a çıkarmalar falanlar filanlar. Sizin anlayacağınız hiç bir şekilde düzelmedi. resmen arabamdan soğudum. Sabır çekerek biniyorum arabaya. Arabanın direksiyonundan vs. hiç bir şekilde ses gelmiyor. Arabanın herhangi bir yerinden herhangi bir ses bile gelmiyor. 1 defa yüksek hızda kasis e girdim ama ardından lastiklerimi değiştirirken kontrol ettirdim bir şey yok dediler. O kadar çok ustayla kavga ettim ki hepsinden bırak arabamı diyerek çıktım. Yapamadılar/yapamıyorlar. Lütfen bana bir yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ediyorum. IMG_0928.JPGIMG_0932.JPG

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba, 2012 model 1.4 style paket bir ibizam var. 95.000 km de. Bakımları düzenli yapılıyor. Kazası yok. 2016 aralık ayında arabayı aldığımda üzerinde yaz lastikleri vardı ve direksiyonunda herhangi bir sağa sola çekme yoktu. 2017 ocak ayında kış lastiği aldım balans yapmadan taktılar. Benim ilk aracım olduğu için acemiliğime geldi. Neyse 2-3 ay bindim zaten efsane bir kış olmuştu hızlanamadım bile direksiyonum doğru düzgün titremedi. sonrasında yaza girip, lastiklerini taktırırken balans ve rot yaptırdım (ah o rotu yaptırmasaydım ahh ahh). Yani işin özü 2017 mayıs ayından beri direksiyonum ya sağa çekti ya da sola çekti. Şuanda direksiyonum düşük hızlarda dahi sağa çekiyor. Yüksek hızlarda direksiyonu tutarken baya kas yapıyorum. 3 ayrı ustaya! gittim, yok lastiklerin yerlerini değiştirmeler (önü arkaya, sağı da sola vs), tekrar rot a çıkarmalar falanlar filanlar. Sizin anlayacağınız hiç bir şekilde düzelmedi. resmen arabamdan soğudum. Sabır çekerek biniyorum arabaya. Arabanın direksiyonundan vs. hiç bir şekilde ses gelmiyor. Arabanın herhangi bir yerinden herhangi bir ses bile gelmiyor. 1 defa yüksek hızda kasis e girdim ama ardından lastiklerimi değiştirirken kontrol ettirdim bir şey yok dediler. O kadar çok ustayla kavga ettim ki hepsinden bırak arabamı diyerek çıktım. Yapamadılar/yapamıyorlar. Lütfen bana bir yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ediyorum. Ekli dosyayı görüntüle 17202Ekli dosyayı görüntüle 17203

Öncelikle geçmiş olsun benimde başıma gelmişti ne rotçula ne balansçılar dolaştım hepsi boş en sonunda servise gittim teste çıktık sorunu gördüler içeri aldılar ve yarım saat sonra aracı getirip teste çıktık herşdy normaldi düzelmişti diyeceğim sanayide usta usta dolaşıp boşuna para harcamayın servise gidin

Arkadaşlar merhaba, 2012 model 1.4 style paket bir ibizam var. 95.000 km de. Bakımları düzenli yapılıyor. Kazası yok. 2016 aralık ayında arabayı aldığımda üzerinde yaz lastikleri vardı ve direksiyonunda herhangi bir sağa sola çekme yoktu. 2017 ocak ayında kış lastiği aldım balans yapmadan taktılar. Benim ilk aracım olduğu için acemiliğime geldi. Neyse 2-3 ay bindim zaten efsane bir kış olmuştu hızlanamadım bile direksiyonum doğru düzgün titremedi. sonrasında yaza girip, lastiklerini taktırırken balans ve rot yaptırdım (ah o rotu yaptırmasaydım ahh ahh). Yani işin özü 2017 mayıs ayından beri direksiyonum ya sağa çekti ya da sola çekti. Şuanda direksiyonum düşük hızlarda dahi sağa çekiyor. Yüksek hızlarda direksiyonu tutarken baya kas yapıyorum. 3 ayrı ustaya! gittim, yok lastiklerin yerlerini değiştirmeler (önü arkaya, sağı da sola vs), tekrar rot a çıkarmalar falanlar filanlar. Sizin anlayacağınız hiç bir şekilde düzelmedi. resmen arabamdan soğudum. Sabır çekerek biniyorum arabaya. Arabanın direksiyonundan vs. hiç bir şekilde ses gelmiyor. Arabanın herhangi bir yerinden herhangi bir ses bile gelmiyor. 1 defa yüksek hızda kasis e girdim ama ardından lastiklerimi değiştirirken kontrol ettirdim bir şey yok dediler. O kadar çok ustayla kavga ettim ki hepsinden bırak arabamı diyerek çıktım. Yapamadılar/yapamıyorlar. Lütfen bana bir yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ediyorum. Ekli dosyayı görüntüle 17202Ekli dosyayı görüntüle 17203

Öncelikle geçmiş olsun benimde başıma gelmişti ne rotçula ne balansçılar dolaştım hepsi boş en sonunda servise gittim teste çıktık sorunu gördüler içeri aldılar ve yarım saat sonra aracı getirip teste çıktık herşdy normaldi düzelmişti diyeceğim sanayide usta usta dolaşıp boşuna para harcamayın servise gidin

Arkadaşım Tavsiyen için teşekkür ediyorum. Bugün sanayiye gidicektim madem öyle gitmiyorum. Seat doğuş oto var Ankarada, birde oraya gideyim.

Geri
Üst Alt