• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Direksiyonu tam tur çevirince gelen ses..

Sinan

Kayıtlı Üye
İsim
Sinan ALTUĞ
Plaka
35VR865
Gazla mis gibi keyfine bak ya :)
yok kardeşim, 31 kuruş yaktı geçen ölçümde, 2 gündür ellemedim arabayı. :D Cezalı. :D
Demin baktım Sinan direksiyonu tam cevirince servodan bi ses geliyo ama tahrik edici dediğim sesten geliyo :D mekanik bi ses değil yani.

Amortisör veya rot kollarıyla ilgili bir gevşeme olabilir belki sende. Önemli bişey oldugunu sanmıyorum ama.
Sende gelmiyo demek ki Melih..
benim bildiğim yada tahmin ettiğim sonuna vurdugunda dızzzzz die gelen sesse ve hafif gevşettiğinde kesiliyorsa sıkıntı yok demektir o sesi hemen her arabada duyabiliyorsun....
Tamam, ses bu. :) dibe vurunca dızz yapıyor, gevşetince kesiyor sesi. herhalde sorun yok :) Mert abi de görürse bişeyler yazsın teknik olarak, içime sinsin :D

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
İsim
Ayberk Yazgan
Nereden
Ankara
Plaka
06 BM 4319
Hangi araçta direksiyonu sonuna kadar çevirirseniz, ses gelir. Bunun sebebi sonuna kadar zorlanıyor olması. Aslında bu herşey için geçerli. Fiziksel olarak birşey sonuna kadar zorlandığı takdirde çıkardığı ses değişir :)
Fakat sizi rahatsız eden bir durum varsa, direksiyon hidroliğini ve hidrolik pompasını kontrol ettirin. Araç liftte iken ses gelmemesinin sebebi üzerinde ağırlık olmaması.
Normal kullanımdayken de direksiyonu sonuna kadar çevirmek sağlıklı değildir. Sondan biraz daha az çevirerekte aynı manevrayı yapabilirsiniz :)

Byefsane

Kayıtlı Üye
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Benim bildiğim kadarıyla seat marka araçlar elektronik bir yapıya sahip hatta gece farlar yanar iken direksiyonu cevirirseniz bir enerji kayı oluyor farlarda bide el freni seatlarda eletronik diye duymustum tel değilmiş o duyulan ses H.direksiyon sistemi olsa gerek :)

Gilgamesh

Kayıtlı Üye
İsim
Mert Çimen
Direksiyonlarınız (yeni ibizalar için ) servo hidrolik elektrik kontrollü. Bu direksiyonları tam sağ ve tam sol da uzun süreli dayayarak zorlarsanız pompa zorlanır. Bu kolay bir benzetme ile anlatılabilir basit mantıkla su akan bir su hortumunu müsaade edilenden fazla kıvırırsanız akan su zorluk yaşar bu zorlukta otomatikman musluğa baskı uygular. Sonuç aracında hiçbir şey olmaması gerekmekte Sinan . Neticede servisede götürmüşsün . Aslında ilk yazdığında lifte aldılar yapmadı sorun çıkarsa getir dediğinde oldukça şaşırdım zira bunu hemen söylemiş olmaları gerekiyordu diye düşünüyorum açıkçası.

akin

Kayıtlı Üye
İsim
AKIN
Nereden
Edirne
Plaka
06BGJ34
birde hızlı çeviriken sertçe son noktaya dayanırken dikkat etmek gerekir motoru çok zorlanıyo bi yerleri kırabilir kayış falan varsa koparması gibi....

Sinan

Kayıtlı Üye
İsim
Sinan ALTUĞ
Plaka
35VR865
Direksiyonlarınız (yeni ibizalar için ) servo hidrolik elektrik kontrollü. Bu direksiyonları tam sağ ve tam sol da uzun süreli dayayarak zorlarsanız pompa zorlanır. Bu kolay bir benzetme ile anlatılabilir basit mantıkla su akan bir su hortumunu müsaade edilenden fazla kıvırırsanız akan su zorluk yaşar bu zorlukta otomatikman musluğa baskı uygular. Sonuç aracında hiçbir şey olmaması gerekmekte Sinan . Neticede servisede götürmüşsün . Aslında ilk yazdığında lifte aldılar yapmadı sorun çıkarsa getir dediğinde oldukça şaşırdım zira bunu hemen söylemiş olmaları gerekiyordu diye düşünüyorum açıkçası.
yapar normal dediler de, ben huylandım bi bakalım dedim reddetmediler :) tamam, teşekkürler abi şimdi çözüldü durum :)

ERK_RS

Kayıtlı Üye
İsim
Riza Kerim
Nereden
İstanbul
arkadasim o ses direksiyon sona dayandigi zaman hidroligin yaptigi basinc sesi olmasi lazim.
bu gune kadar kullandigim butun arabalarda var.

tuaana

Kayıtlı Üye
İsim
tuana
Plaka
41ly806
eskıden kullandıgım BMW 3.16'da bahsettıgın problem dreksıyon hıdrolıgının eksılmesınden kaynaklanıyrodu bende devamlı hıdrolık ıkmal etmek zorunda kalıyordum,usta bır sey yok dedıgıne gore hersey normal o zaman

Üst Alt