Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

direksiyonu cevirirken gelen ses

bende de 1 haftadır basladı :( bende tık tık tık diye ses verio

direksiyon kutusuu dediler banada

14dlvte.jpg

bende epeydir var . zaman bulamadığım dan götüremedim gecen gittim park ettim ordada yapmadı sesi namussuz:)

İlk aldigim gunden beri var :) 1 yili gecti sıkıntı yok onla yasayin :D

İlk aldigim gunden beri var :) 1 yili gecti sıkıntı yok onla yasayin :D

Leon aşkı işte... insana görmezden, duymazdan gelmeyi öğretiyor :)

Bende 19" jant ve coilover olmasına rağmen öyle bir ses hiç almadım. Alsaydım ne yapardım diye düşünüyorum:

1) Öncelikle gerçekten direksiyondan geldiğine emin olurdum. Örneğin herhangi bir arıza göstergesi yanıyor mu? Direksiyon gibi?
2) Yanmıyorsa yay ve amortisörlerden gelmediğine emin olmak için ön tarafı krikoya alıp, yay ve amortisörler boştayken denerdim.
3) Diyelim ki gerçekten direksiyondan geliyor. Direksiyon setini söküp, yağlardım. Ucuz çözüm.
4) Sorun çözülmezse problem ya basınç motorunda, ya hortumda kaçak var, ya da hidroliğin değişmesi gerekiyor. Bu noktada servis ortamı gerekecek. Garajda zor iş.

Leon aşkı işte... insana görmezden, duymazdan gelmeyi öğretiyor :)

Bende 19" jant ve coilover olmasına rağmen öyle bir ses hiç almadım. Alsaydım ne yapardım diye düşünüyorum:

1) Öncelikle gerçekten direksiyondan geldiğine emin olurdum. Örneğin herhangi bir arıza göstergesi yanıyor mu? Direksiyon gibi?
2) Yanmıyorsa yay ve amortisörlerden gelmediğine emin olmak için ön tarafı krikoya alıp, yay ve amortisörler boştayken denerdim.
3) Diyelim ki gerçekten direksiyondan geliyor. Direksiyon setini söküp, yağlardım. Ucuz çözüm.
4) Sorun çözülmezse problem ya basınç motorunda, ya hortumda kaçak var, ya da hidroliğin değişmesi gerekiyor. Bu noktada servis ortamı gerekecek. Garajda zor iş.

O sese kulak ver genelde arama duruyorken kisa menvralarda var o ses

bu sıkıntı hepımızde var mıs banada dıeksıyon motoru degılde mortisor üst kule bilyalarından geliyormus gibi geliyor bide sizce kaca mal olur tşrkl

bu sıkıntı hepımızde var mıs banada dıeksıyon motoru degılde mortisor üst kule bilyalarından geliyormus gibi geliyor bide sizce kaca mal olur tşrkl

araba tamiri yapan bi abi var bugün bursadan ziyarete geldi beni..sestenn arabanın her sorununu anlar öyle bir usta...

benim de ttak tak ses geliyodu direk bana sol aks bası değişecek dedi..

9rt6i0.jpg

Geri
Üst Alt