• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

direksiyonu cevirirken gelen ses

gencay467

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,
bende 1.4 fr var. durduğum yerde manevra yaparken yani direksiyonu çevirirken sağa ya da sola arabanın içinde "vuvvvv" diye sanki elektrik motoru dönüyormuş gibi bir ses geliyor müzik kapalı iken duyuluyor acaba bu ses normal mi yoksa servise götürmeli miyim gelecek ay 15000 bakımı geliyor.

D

DİKKAT

E-Posta Onayı Bekliyor
Aynisi bende de var sag sol manevrada 18 kantanmi neyden cozmedim :)

SaLvia

Kayıtlı Üye
direksiyon motorundan gelen sestir kendileri
aynı zamanda tam turda uzun süre bekletmek ve durdugunuz yerde hareket ettirmek zarar verir

picassoner

Kayıtlı Üye
arkadaşlar servise söktürüp yağlatabilirsiniz, daha önce aynı konu paylaşılmıştı, ancak belirli bir süre sonra çok daha fazla yapıyor diye paylaşımlar oldu. benım araçta da var lakin takmıyorum kafama çünkü astra j kasaya binin ve onun direksiyon sesini bir dinleyın laonun yanında tam bir homurtu makınası. sıkıntı yok yola devam.

static-x

Kayıtlı Üye
walla gacur gucur ediyorsa bi problem olabilir, normalde robotlarin cikardigi ses gibi bi ses cikarmasi lazim

marican22

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benzer ses benim aracımda da var sürtünme sesi gibi. Vw servisine sonrada seat skoda özel servisine gösterdim amortisor üst kule bilyalarından geldiğini söylediler biçok golfte de aynı sıkıntı yaşanıyormuş... Ancak kronik arızalar başlığında da bi arkadaşla yazışmıştık aynı sorun için daha sonra direksiyon pompası değişi yapılmış. Tatil sonrası Diyarbakır seat servisine gidip gösterecem belli olcak sonuç bakalım,,,

Üst Alt