Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

DİREKSİYONDA ÇITIRTI

Konu, 'Teknik Destek' kısmında aj817 tarafından paylaşıldı.

1. aj817

aj817 SCW Üyesi

49
    36
    18
    Arkadaşlar merhaba aracımı 8 ay önce bayiden çıkardıktan bir hafta sonra direksiyonu sağa veya çola çevirince sanki arasında plastik birşeye sürtüyormuş gibi çıtırtı geliyor servise götürdüm biraz alışınca düzelir veyahut direksiyonu söküp bakalım dediler bende aracın sıfır olması nedeniyle direksiyonu söktürmedim böyle bir durumla karşılaşan varmı ben direksiyon makaradan şüpheleniyorum yardımlarınızı bekliyorum sevgiler

Bunu beğendi. ahmet6334 bunu beğendi.
  2. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.772
    5.610
    113
    Sonuna kadar çevirmediğin sürece ses geliyor mu genelde direksiyonu son noktada dönerken ses yapıyor son nokta zaten tavsiye etmiyorlar

kurye ile elden teslime verildi

3. aj817

aj817 SCW Üyesi

49
    36
    18
    Mehmet bey direksiyonu sonuna kadar vurdurmam pompa için zararlı olduğunu biliyorum sağa sola çevirince plastik sürtmesi gibi çıtırtı geliyor

4. ahmet6334

ahmet6334 SCW Üyesi

690
    879
    93
    Aracı servise birakın dısarda kımseye baktırmayın önemli parca direksiyon pompası veya direksiyonun içinde kece mili dedigimiz parcada zedelenme olabilir garantiniz varsa kesinlikle hemen degistirirler boyle kullanmaya devam etmeyin direksiyon pompasına da zarar verir...

Bunu beğendi. aj817 bunu beğendi.
  5. S.Besin

S.Besin SCW Üyesi

207
    252
    63
    Olayın aynısını bende yaşadım direksiyon içindeki gress yağının zamanla özelliğini kaybetmesinden kaynaklanıyor ve sürtünen kısım dediğiniz gibi ses yapıyor genelde bende tam turlarda belli oluyordu. Keleşlerde direksiyon hava yastığı sökülüp yağlandı ciddi bir olay olmadığını sıkıntı yaratmayacağını söylediler ama rahatsız edici bir durum, olmaması daha iyi.

Son düzenleme: 29 Kasım 2015
    Bunu beğendi. aj817 bunu beğendi.
  6. aj817

aj817 SCW Üyesi

49
    36
    18
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

S.Besin ve ahmet6334 bunu beğendi.
  7. ediperdinc

ediperdinc SCW Üyesi

258
    165
    43
    Benim araçta eğer sinyal vermişsem yani sinyal kolu altta veya üstte ise o gıcırtı geliyor. Aksi halde gelmiyor. Siz de bir bakın eğer sinyal verdiğinizde oluyorsa sadece pek önemli bir şey değildir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. aj817

aj817 SCW Üyesi

49
    36
    18
    Yok sinyal açıkken her araçta olur o çıtırtı benimki direksiyonu sağa sola çevirince oluyor..

9. ediperdinc

ediperdinc SCW Üyesi

258
    165
    43
    O zaman bir gösterin derim. Belki çok önemli bir şey değildir ama direksiyon önemli. İçiniz rahat etsin.

10. ediperdinc

ediperdinc SCW Üyesi

258
    165
    43
    Gerçi gostermissiniz. Önemli bir şey değil mi dediler.

Sayfayı Paylaş