Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon sertleşti

vlla yalan da yazmak istemiyorum ama araç resimdeki araç ise onlarda bildiğin hidrolik direksiyon yok ..yani elelktrikli falan gibi bişey diye duymuştum benim arabamın zamanında..eğer elektrikli ise sadece sensörde de sorun olabilir..bi de konuyu araştır istersen

araç 2001 toledo 1.9 tdı . Hıdrolık var olmazmı ama soylede bısey var sımdı farkettım akü bitmiş acaba bı alakası varmıdır ?

aracın bence sorunu direksiyon yağ hidrolik seviyesinin azalıp müşürün yağa değmemesinden kaynaklanıyordur yağ takviyesiyle hallolur inşallah.. toledoyu bilemiyorum ama bazı araçlarda fren hidroliğiyle direksiyon hidroliği kutusu ve yağı aynıdır ikisine de yön verir...geçmiş olsun

toledo kullanan arkadaşlar hangi marka direksıyon hıdrolık yagı onerırler ? Bende yavas yavas yagın bıtebılecegıne ınanmaya basladım , bıde tam olarak nerden doldururuz kutusu nerdedir ?

minübüs ve kamyonetler ve bazı otolar için direksiyon yağ kutusu hemen direksiyonun solunda torpido bölümlü yerdedir...
yeni araçlar da değişiklik olabiliyor frenle merkezli de olabilir ayrı olarak motor kaputunda da olabilir ...
şöyle yapın toledo görsem hemen söylerim de sol tarafta direksiyonun kısmında kutu tarzı varsa açıp bakın görürsünüz yoksa motordadır seviye kendini belli eder zaten

araç 2001 toledo 1.9 tdı . Hıdrolık var olmazmı ama soylede bısey var sımdı farkettım akü bitmiş acaba bı alakası varmıdır ?

tdi da sistem düzden farklı mı bilmiyorum benim ibzam tdi dı yani senin motorla aynı..biraz daha güçlüsü idi..öyle bişi yaşamadım..tabi..leonda iken yaşamıştım..direksiyon tam aksine yumuşuyordu .. ozaman demişler bildiğin hdirolik değil adı farklı diye..o yüzden yazdım bir bak diye..doğrudan bi ton para vermemen için

eğer direksiyon hidroliğiniz fren hidroliğiyle aynı merkezden dağılım yapıyorsa ''dot 4'' dür bunun da po markası yaygındır, ayrıysa özel direkyon hidrolikleri mevcuttur ondan kullanın...

eğer direksiyon hidroliğiniz fren hidroliğiyle aynı merkezden dağılım yapıyorsa ''dot 4'' dür bunun da po markası yaygındır, ayrıysa özel direkyon hidrolikleri mevcuttur ondan kullanın...

direksiyon kutusu ayrı yerde idi bende sol önde tamponun altında başlı başına bir kutu fiyarı da 1100 tl idi..bu yazdıklarım tdi 1.9 için

Eğer dot 4 derler ise ben geçenlerde işyerinde kullandığımız bir aracımıza aldım.litrelik galon şeklindeydi rakamı 10-15 lira civarında satilmakta..umarım yag seviyesinin azalmasindadir..gecmis olsun...

Evet 1.9 TDI Toledo Hidrolik direksiyondur, ve "dot4" Hidrolik yağı kullanılır..
Ve haznesi hatırladığım kadarıyla sağ ön taraftadır fren hidroliğinden bağımsızdır..

Arızaya gelince durup dururken olması ve çok sertleşmesi sanıyorum hidrolik kutusunun bozulmasından kaynaklıdır.. onarımının olduğunu sanmam.. geçmiş olsun..

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Evet 1.9 TDI Toledo Hidrolik direksiyondur, ve "dot4" Hidrolik yağı kullanılır..
Ve haznesi hatırladığım kadarıyla sağ ön taraftadır fren hidroliğinden bağımsızdır..

Arızaya gelince durup dururken olması ve çok sertleşmesi sanıyorum hidrolik kutusunun bozulmasından kaynaklıdır.. onarımının olduğunu sanmam.. geçmiş olsun..

Geri
Üst Alt