Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon sertleşti

ynsylcn

Kayıtlı Üye
Birden bire trafıkteyken dreksıyon sertlestı ve bıldıgınız sahin direksıyonu gıbı oldu eve gelene yoruldum direksıyonu cevırmeye calısırken . Bi ara durdurup 1 saat beklettıkten sonra calıstırdık arabayı yıne tık yok gram ıyılesme yok. Sorun ne olabilir ? Çözümü nedir ?

yunus kardeşim iyi geceler. arızadan benim anladığım direksiyonun aşırı sert ve görevini görmekte zorlanması. Eğer arızada yanılmıyorsam direksiyon pompası ! üzerindeki chip ve iletici devreler var sanırım, bundan ötürü olabilir. tamir yok. direk değişim. çıkmasını 500-600 tlye bulursun tahminim. Diğer olası tahminim direksiyon kutusu ve üzerindeki keçelerin yıpranması. bunu anlamak içinde iyi bir ustanın yoklaması :)))... yardımcı olamadım ama sadece anladığımı aktardım...

yunus kardeşim iyi geceler. arızadan benim anladığım direksiyonun aşırı sert ve görevini görmekte zorlanması. Eğer arızada yanılmıyorsam direksiyon pompası ! üzerindeki chip ve iletici devreler var sanırım, bundan ötürü olabilir. tamir yok. direk değişim. çıkmasını 500-600 tlye bulursun tahminim. Diğer olası tahminim direksiyon kutusu ve üzerindeki keçelerin yıpranması. bunu anlamak içinde iyi bir ustanın yoklaması :)))... yardımcı olamadım ama sadece anladığımı aktardım...

Aynen katiliyorum

500-600 mü eyvahlar olsun...Ben nasıl becermiş olabilirim bunu artı bu sekilde yaptırana kadar gezsem ne gıbı sıkıntılar dogar ?

Yılanın başını küçükken ezmek her zaman için iyidir Yunus ... Direksiyon hidrolik yagını bi kontrol edin istersen yine...

haklısın kardeşim ... Yarın gidip dediğin gibi yagına bı baktırayım eger zaferın dedıgı gıbı buyuk bı masraf cıkarırsa artık bı ıkı hafta yatmak zorunda kalır araba :)

ufaktan baktıra bilirsin belkide hidrolik hortumları yırtılmıs olabilir yağ basarken bi taraftan atıyordur ...

eyvallah kardeşim bı baktırayım geri dönüş yaparım burdan sagolasın.

sende sağol Kardeşim ... Egerki olurda 500 600 liralık bir seyler derseler bilirsin sanayi ortamını öpecek adam arıyolar gez dolaş acele etme fiyat al her taraftan ...bana 450 tl ye oksijen sensörünü yiteceklerdi orjinal markasını kodunu aldım aradım 250 tl ye buldum taktrdım :D

bakalım uğur once sorunu bı bılelımde ona gore rotamızı çizeriz artık.Dediğin gibi sanayi tehlikeli gezmeden dolaşmadan ılk gırdıgın yerde yaptırmak akıl karı degıl :)

• Beğen
Reaksiyonlar: uquR
Geri
Üst Alt