Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon sertleşmesi ve ikaz lambası

kutaycelebi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese iyi forumlar ;

Az önce arabayla yoğun trafikteyken direksiyon biranda sertleşti ve ekteki ikaz ışığı yandı. Acaba dedim hidroliği mi boşaldı kontrol ettiğimde normal seviyedeydi. Arabyı durdurup 5-10 dakika bekledim ve çalıştırdım yeniden düzeldi lamba da söndü. Ardından 100-200 metre gidince yeniden sertleşip aynı ışık yanıyor ve direksiyon sertleşiyor. Bunu tekrarladığımda aynısı oluyor.

3f6fb0e38d150634704b5987aa4f3a12.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ek bir bilgi daha direksiyonu durur halde sağa sola oynattığım zaman tepe lambası farlar falan güç kesiyor.

dostum aynısı bende de oluyordu aküyü değiştirdim düzeldi.
direksiyon elektrikli olduğu için aküde sorun olduğunda direksiyonda da sorun oluyor.

Arkadaşlar sorunu bulduk akünün üstündeki sigorta kırılmış. 3 tane ustaya gittim biri direksiyon pompası değişecek dedi birisi akü değişecek dedi. Reklam gibi olacak ama ankaranın erciyes sanayi sitesinde aydoğdu otomotivde yahya usta var ona götürdüm sorunu anında buldu. Reklam yapmak değil amacım. Akünün üstündeki sigortaları kontrol etti ve kırık sigortayı değiştirdik düzeldi. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. Kırık sigortayı da fotoğraf olarak atıyorum. Bir ustayla sabit kalmayın arkadaşlar nacizane fikrim budur. Herkese iyi forumlar
8eb5ed70569c663194ec97257a42743e.jpg

bu konuya benzer bir olay da benim başıma gelmişti, sitede paylaşmıştım... çoğu tamirci o sigorta kutusundan bile bi haber.. ama aynı direksiyon sorunu bende de vardı, akü değiştirdim. düzelmişti. geçmiş olsun.

Arkadaşlar merhaba. Şu an aynı sorunla karşı karşıyayım. Direksiyon sert ve lamba yanıyor. Aküyü değiştik ama sorun düzelmedi. Akünün üzerindeki sigortalara baktım paylaşılan resimdekilere benzer bir sigorta göremedim. Diğer sigortalarda da atmış olan yok? Sigortalar tam nerededir? Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

Aynısı benim araçta da oldu. Cordobanın direksiyonu elektrik ve hidrolik olduğu için akü bittiği için dedi İzmir Karabağlarda ki ustam ve aküyü değiştirdim sorun kalmadı.
Arkadaşlar merhaba. Şu an aynı sorunla karşı karşıyayım. Direksiyon sert ve lamba yanıyor. Aküyü değiştik ama sorun düzelmedi. Akünün üzerindeki sigortalara baktım paylaşılan resimdekilere benzer bir sigorta göremedim. Diğer sigortalarda da atmış olan yok? Sigortalar tam nerededir? Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

Geri
Üst Alt