Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon kutusu arızalandı yorumlarınızı bekliyorum! Şimdiden teşekkürler!

halilfb

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım öncelikle herkese selamlar. 2008 model seat leon marka aracım var ve geçen gün bozuk yollarda on taraftan tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Aracımı servise götürdüm ve direksiyon kutusunun arızalı olduğunu söylediler. Maliyeti 3000 TL üzerinde olduğunu bildirdiler. Aracımın garantisi bittiği için bu paraya bunu yaptırmam mümkün değil gibi gözüküyor. Acaba bunu garanti kapsamına aldırmam mümkünmüdür. Daha önce başına böyle bir durum gelmiş olan varmıdır? Veya direksiyon kutusunu tamir ettirmem özel bir serviste sağlıklı olurmu acaba. Tamir ettirirsem 600 TL civarında olduğunu söylediler. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Garanti uzatma imkanı gibi birşey varsa, garanti uzatmaya gidebilirsiniz. Bu şekilde direksiyon kutusu garantiden değişebilir.
Hurdalıktan çıkma parça bulma yoluna da gidebilirsiniz.

hatırlı müşteri garantisi hep vardır...ayrıca bir kaç yere daha gösterin aracı kolay bozulacak parça değildir

Dediğiniz gibi aracı başka yerlere de gösterdim. Hepsi aracın ön takımıda bir problem olmadığını fakat direksiyon kutusunun arıza yapmış olduğunu söylediler. Hatta sizin dediğiniz gibi bu parçanın kolay bozulmayacak bir parça olmadığını söylediler. Doğuş otoyla görüşüp aracın bütün parçalarının sağlam olup bu parçanın hasarlı olmasının parçadan kaynaklandığını iddia etmemi söylediler. Bunu sizce kabul ederlermi. Sonuçta parça 3000 TL.

aracın jant&lastiği orjinal'se ve ilk sahibi isen sonuna kadar git hakkını ara dostum

Ben aracı bir ay önce aldım. İkinci sahibiyim. Fakat aracın her yeri orjinal.

daha önce benim aracimin direksiyon kutusu garantiden değişti..
tak tuk bir ses geliyordu..alttan bir somun sıkılarak ses giderildi ancak ileride sürekli somunu sıka sıka yalama olacaği ve problem açacaği için komple garantiden değiştirildi..
aracim 2007 modeldi..8 aylıkken falan olmuştu bu olay..araç sport up bu arada ve bu olay olduğunda üzerinde seat sport yay takımı vardı...

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım öncelikle herkese selamlar. 2008 model seat leon marka aracım var ve geçen gün bozuk yollarda on taraftan tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Aracımı servise götürdüm ve direksiyon kutusunun arızalı olduğunu söylediler. Maliyeti 3000 TL üzerinde olduğunu bildirdiler. Aracımın garantisi bittiği için bu paraya bunu yaptırmam mümkün değil gibi gözüküyor. Acaba bunu garanti kapsamına aldırmam mümkünmüdür. Daha önce başına böyle bir durum gelmiş olan varmıdır? Veya direksiyon kutusunu tamir ettirmem özel bir serviste sağlıklı olurmu acaba. Tamir ettirirsem 600 TL civarında olduğunu söylediler. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
Merhaba, konuyu hortlatmış olacağım biraz. 2012 model 1.6 Tdi Dsg Leon sahibiyim. Aracımın direksiyonunu sağa yada sola çevirdikçe gıcırtı gibi kayış sesine benzer bir ses geliyor ve bu ses ile birlikte asfaltta bozuk yola girince sol ön tekerden tıkırtı gibi bir sallantı sesi geliyordu. Aracı dün (14.01.2021'de) Konya Anadolu sanayi'de arı direksiyon revizyon servisine götürdüm ve gerekli ön bilgileri aldım. 1 gün sonra (yani bugün) sabah arı direksiyon servisine aracımı teslim ettim ve kayıt açıp aracı hemen işleme aldılar. 2 saat kadar sonra arayıp onarım kurtarmıyor (sonsuz dişlide aşınma, milde eğrilik, bilyede dağılma gibi sorunlar olduğu) kutunun değişimi gerekli dediler ve takılacak yeni direksiyon kutusuna 1 yıl garanti vereceklerini söylediler. İşlem için onay verdim. Sonuç ile ilgili daha sonra bilgi vereceğim tekrar size.

Geri
Üst Alt