Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon dönmüyor :(

zaferemos27

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
1.6 stella 2001 model cordobam var. direksiyon dönmüyor. ne sağa ne sola hareket etmiyor. sebebi ne olabilir. fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. (çok soğuk bir şehirde yaşamaktayım)

fikir yürütüyorum..anahtarı çevirip sağ sol yaptınızmı?vs.yoksa direksiyon pompası dağılmıştır.

Hidrolik sıvısı ile ilgili bir sorun olabilir soğukta donma durumu yaşıyor olabilir veya pompayla alakalı bir durum olabilir biraz daha ayrıntılı anlatirsaniz . Mesela araç isindiktan sonra direksiyon dönüyor mu veya araç calismazken yere herhangi bir sıvı damlıyor mu ?

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

araçta siyah koyu renkli bir yağ boşaldı parmak kalınlığında bir borunun eklem yeri var orası ayrıldı ve ordan aktı yağ. hidrolik yağı boşalmıştır diye takviye etmek istedim ancak kutusu ağzına kadar dolu.

Benimde benzeri gelmişti eski Leon umda... gergi rulmanı dağılmış... değiştirdiler... sorun gitti... ancak o boşalan yağ ile de ilgili olabilir... öncelikle gergi rulmanını kontrol ettir...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

araçta siyah koyu renkli bir yağ boşaldı parmak kalınlığında bir borunun eklem yeri var orası ayrıldı ve ordan aktı yağ. hidrolik yağı boşalmıştır diye takviye etmek istedim ancak kutusu ağzına kadar dolu.

Servise gostermenizde fayda var araç bir yerden kaçak yapıyor bide gittiğinizde hidrolik sıvı deposunun sağlam olup olmadığınıda kontrol ettirmenizde fayda olacaktır.

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

peki gergi rulmanı pahalı mı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

servis yok ki burada seat tan anlıyan yok kendi servisi de olmayınca

herşey olmuş olabilir.bende direksiyon kutusu delik olabilir diyorum.aracın direksiyonunda sıkışma olduktan sonra direksiyon yağı ilave edin.bi damla eksik olduğunda bile sıkışma yapabilir.

2004 stellada olmuştu bende .kamyon gibiydi direksiyon.sorun akü üzeri sigorta bağlantı kutusundaki servo hidrolik bağlantısının oksitlenmesi çıktı. Akü voltajınıda kontrol edin bende eskiydi düşük voltajda servo çalışmıyormuş.Varta akü almıştım.

Geri
Üst Alt