Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Direksiyon dönmüyor :(

Konu, 'Cordoba' kısmında zaferemos27 tarafından paylaşıldı.

1. zaferemos27

zaferemos27 SCW Üyesi

3
    0
    1
    Arkadaşlar merhaba,
    1.6 stella 2001 model cordobam var. direksiyon dönmüyor. ne sağa ne sola hareket etmiyor. sebebi ne olabilir. fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. (çok soğuk bir şehirde yaşamaktayım)

2. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    fikir yürütüyorum..anahtarı çevirip sağ sol yaptınızmı?vs.yoksa direksiyon pompası dağılmıştır.

3. alikemal4242

alikemal4242 SCW Üyesi

413
    103
    43
    Hidrolik sıvısı ile ilgili bir sorun olabilir soğukta donma durumu yaşıyor olabilir veya pompayla alakalı bir durum olabilir biraz daha ayrıntılı anlatirsaniz . Mesela araç isindiktan sonra direksiyon dönüyor mu veya araç calismazken yere herhangi bir sıvı damlıyor mu ?

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. zaferemos27

zaferemos27 SCW Üyesi

3
    0
    1
    araçta siyah koyu renkli bir yağ boşaldı parmak kalınlığında bir borunun eklem yeri var orası ayrıldı ve ordan aktı yağ. hidrolik yağı boşalmıştır diye takviye etmek istedim ancak kutusu ağzına kadar dolu.

5. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Benimde benzeri gelmişti eski Leon umda... gergi rulmanı dağılmış... değiştirdiler... sorun gitti... ancak o boşalan yağ ile de ilgili olabilir... öncelikle gergi rulmanını kontrol ettir...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. alikemal4242

alikemal4242 SCW Üyesi

413
    103
    43
    Servise gostermenizde fayda var araç bir yerden kaçak yapıyor bide gittiğinizde hidrolik sıvı deposunun sağlam olup olmadığınıda kontrol ettirmenizde fayda olacaktır.

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. zaferemos27

zaferemos27 SCW Üyesi

3
    0
    1
    peki gergi rulmanı pahalı mı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

servis yok ki burada seat tan anlıyan yok kendi servisi de olmayınca

8. Cideli_37

Cideli_37 SCW Üyesi

48
    65
    18
    herşey olmuş olabilir.bende direksiyon kutusu delik olabilir diyorum.aracın direksiyonunda sıkışma olduktan sonra direksiyon yağı ilave edin.bi damla eksik olduğunda bile sıkışma yapabilir.

9. akrepmuratli

akrepmuratli SCW Üyesi

108
    43
    28
    bence de direksiyon kutusu olabilir

10. x-boy11

x-boy11 SCW Üyesi

2
    1
    3
    2004 stellada olmuştu bende .kamyon gibiydi direksiyon.sorun akü üzeri sigorta bağlantı kutusundaki servo hidrolik bağlantısının oksitlenmesi çıktı. Akü voltajınıda kontrol edin bende eskiydi düşük voltajda servo çalışmıyormuş.Varta akü almıştım.

Bunu beğendi. PATRON bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş