Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon dan gelen cizirti sesi

abdulkadir

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar 2000 model ibiza min direksiyon simidinin oradan sanki araya Kum kaçmış gibi cizir cizir ses geliyor ama belli bir süre ses geliyor 1 hafta sonra kesiliyor bunu bi kaç ayda bir tekrarliyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Benzer sesi ibizam varken yaşamıştım. Mümkün olunca direksiyonun göğüse doğru giderken bittiği noktaya parmaklarınızı sokmayı deneyin. Direksiyon makarası sürtme sesi çıkarıyor, direksiyonun sökülüp makaranın sabitlenmesi gerekir. Yalnız airbag'e dikkat. İşten anlayan birine söktürün.

Teşekkür ederim urfada usta bulmak zor ama bakacağım yinede peki her hangi bir zarar verir mi başka yerlere Konyaya gidinceye kadar yaptirmasam

kış aylarında da arabanın bu tip sesleri çıkarması normal bence. ama yücelin dediği bence mantıklı.

Teşekkür ederim urfada usta bulmak zor ama bakacağım yinede peki her hangi bir zarar verir mi başka yerlere Konyaya gidinceye kadar yaptirmasam
Afedersin dostum, mesajı alıntı ile cevaplarsan daha kolay görür karşındakin bu bilgiyi hatırlatayım.

Sürtme sesi ise muhtemel aynı dertten bahsediyoruz, eğer ki ses motor bölümünden ya da tekerlekler bölümünden değil de iç kısımdan yani direksiyon simidi yakınlarından geliyorsa sorunsuzca yolculuk yapabilirsin. Ama yine de temkinli olmakta yarar var.

Merhaba arkadaşlar 2000 model ibiza min direksiyon simidinin oradan sanki araya Kum kaçmış gibi cizir cizir ses geliyor ama belli bir süre ses geliyor 1 hafta sonra kesiliyor bunu bi kaç ayda bir tekrarliyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşım aynı ses bendede oldu. O dönemde bağa giderken yoldaki tadilat nedeniyle toz topraktan geçtim camlarım açıktı araç içi oldukça da toz aldı. Bir süre geçmeyince ustanın teki kasnak değişmeli dedi. Başka bir ustaya gittim araya toz kaçmış yağlayalım bir süre sonra geçer dedi ve dediği gibi de oldu. Yağlattır bence ilk olarak geçmez ise sonra kasnağı kontrol ettir. Gevşek ise sabitlettir. Güvenli sürüşler iyi forumlar dilerim.

Geri
Üst Alt