Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

direksiyon da ses

bazı arkadaşların dediiği gibi kronik bir sorun. servise söylediğiniz an anlayacaktır konuyu. ben bakıma gittiğim zaman söylemiştim, bakımlarıyla beraber oda çözüldü. tekrarda yapmadı o sesi.

Paşam ben zamanında sıfır aracımdan gelen sesler başlığında açtım konusunu bizzat servise götürüp kontrol ettirdim.tarifinden anladığım sendeki sorunda aynı...
bu arada sesi tarif etmene hasta oldum ama helal olsun aynı rotring kalemin içinin dönüşünde çıkan gıcırtının aynısı..kırk sene kalsam aklıma getiremezdim ama tespit 10 numara olmuş...:):)
Gelelim soruna gerçi arkadaşlar bahsetmişler ama birazda ben bahsetmiş olayım..Öncelikle sorun etme Leonun kronik problemlerinden
zararı yok araca...
direksiyonun altından seat logosunun alt kısmı gibi düşün havayastığınında içerisinde olduğu düzeneğin bir kasnağı var ve bu bazı araçlarda hiç bir zaman ses yapmazken bazı araçlarda arada bir bazılarında inatla ısrarla ilk günden beri olabiliyor bende ilk günden olanlardanım kafasına göre arada yapıyor arada kesiyor...
çözümüne gelirsek kesin çözüm yok kronik deniyor olmasından anlamışsındır,ancak yağlama temizleme spreyi sıkma gibi metodlar ile sesi kesmek mümkün,lakin servis amca der ki geçici olarak kesilsede ses yağladığınız bölge iki gün sonra tozlanmayla beraber daha kötü bir hal alıyor bence hiç uğraşmayın!
Teyp sesini açıp angaranın bağlarına devam anlayacağın paşam..De haydi kal sağlıcakla:)

abi birşey önercem, bunu @REİS38 belki hatırlar, elk. mustafa bey yapmıştı, direksiyonun göbek kısmında içerde bir röle var. metal çerçeve (çember) ve üzerinde direksiyon döndükçe ona sürten bir parça var kornanın elektriğini ileten sistem. Ona toz bulaşmış olabilir, benimkini söküp gres yağı ile yağlayınca kesmişti, siz de WD40 bulup deneyebilirsiniz, direksiyonun yani simidin (göbek ile beraber) bittiği, aracın göğsü ile buluştuğu nokta var, o ara boşluğa sıkmayı deneyin. Bir de oraya iyice göz atın, o çember yerinden çıkmış daha doğrusu bir yerinden ayrılmış (göbekten) olabilir. O zaman direksiyonu söküp düzeltebilirler.

Anlattığınız sesi buna benzettim ben, hadi hayırlısı...

Evet olabilir aklıma gelmemişti :)

Paşam ben zamanında sıfır aracımdan gelen sesler başlığında açtım konusunu bizzat servise götürüp kontrol ettirdim.tarifinden anladığım sendeki sorunda aynı...
bu arada sesi tarif etmene hasta oldum ama helal olsun aynı rotring kalemin içinin dönüşünde çıkan gıcırtının aynısı..kırk sene kalsam aklıma getiremezdim ama tespit 10 numara olmuş...:):)
Gelelim soruna gerçi arkadaşlar bahsetmişler ama birazda ben bahsetmiş olayım..Öncelikle sorun etme Leonun kronik problemlerinden
zararı yok araca...
direksiyonun altından seat logosunun alt kısmı gibi düşün havayastığınında içerisinde olduğu düzeneğin bir kasnağı var ve bu bazı araçlarda hiç bir zaman ses yapmazken bazı araçlarda arada bir bazılarında inatla ısrarla ilk günden beri olabiliyor bende ilk günden olanlardanım kafasına göre arada yapıyor arada kesiyor...
çözümüne gelirsek kesin çözüm yok kronik deniyor olmasından anlamışsındır,ancak yağlama temizleme spreyi sıkma gibi metodlar ile sesi kesmek mümkün,lakin servis amca der ki geçici olarak kesilsede ses yağladığınız bölge iki gün sonra tozlanmayla beraber daha kötü bir hal alıyor bence hiç uğraşmayın!
Teyp sesini açıp angaranın bağlarına devam anlayacağın paşam..De haydi kal sağlıcakla:)
eyvalah kardeşim saol dün servise gittim adamlar çok yogun muş bakamadılar bi ara gene deneyecegim zaten frenlerede baktıracam onlardan hafif şikayetçiyim .

• Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
  • Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
Geri
Üst Alt