Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

direksiyon da ses

paşa gelen ses direksiyondan geliyor demi.motor kısmından değil?

yok kardeş tam dönen kısım var yadireksiyon kısmı varya mil felan degil yani sanki elimi alta atsam tutacak gibiyim okadar yakın yani

anladım kardeş birde süreklimi yoksa benimki gibi nadirenmi yapıyor?Benimki ara sıra olduğu için toz kaçmıştır falandır diye önemsemedim...

Sorunun Çözümü çok basit aracın altını süttüysen ondan olmuş büyük ihtimal aynısı başıma geldiğinden söylüyorum kaputu açıp fotoda gösterdiğim kısımda aracın en alt kısmında saç var uzunca kare şeklinde görürsün zaten onu levye yada sağlam bi demirle aşağı bastır azar azar çevirip sesin kesilip kesilmediğine bak gitmezse az daha bastır serviste böyle yaptık ses gitti :)

20110207150807147_seat1_.JPG

Ekli dosyalar

• 20110207150807147_seat1_.JPG
    20110207150807147_seat1_.JPG
    69.4 KB · Görüntüleme: 33
abi birşey önercem, bunu [MENTION=738]REİS38[/MENTION] belki hatırlar, elk. mustafa bey yapmıştı, direksiyonun göbek kısmında içerde bir röle var. metal çerçeve (çember) ve üzerinde direksiyon döndükçe ona sürten bir parça var kornanın elektriğini ileten sistem. Ona toz bulaşmış olabilir, benimkini söküp gres yağı ile yağlayınca kesmişti, siz de WD40 bulup deneyebilirsiniz, direksiyonun yani simidin (göbek ile beraber) bittiği, aracın göğsü ile buluştuğu nokta var, o ara boşluğa sıkmayı deneyin. Bir de oraya iyice göz atın, o çember yerinden çıkmış daha doğrusu bir yerinden ayrılmış (göbekten) olabilir. O zaman direksiyonu söküp düzeltebilirler.

Anlattığınız sesi buna benzettim ben, hadi hayırlısı...

Sorunun Çözümü çok basit aracın altını süttüysen ondan olmuş büyük ihtimal aynısı başıma geldiğinden söylüyorum kaputu açıp fotoda gösterdiğim kısımda aracın en alt kısmında saç var uzunca kare şeklinde görürsün zaten onu levye yada sağlam bi demirle aşağı bastır azar azar çevirip sesin kesilip kesilmediğine bak gitmezse az daha bastır serviste böyle yaptık ses gitti :)

Ekli dosyayı görüntüle 10087
yok burak altını felan sürtmedim zaten okadar aşagıdan gelmiyo direksiyok kafadan geliyo airbag çıkan yer varya ordan şimdi iyide dinledim senin dedigin yered baktım yok ,büyük ihtimak o vidanın oldugu yerden

yok burak altını felan sürtmedim zaten okadar aşagıdan gelmiyo direksiyok kafadan geliyo airbag çıkan yer varya ordan şimdi iyide dinledim senin dedigin yered baktım yok ,büyük ihtimak o vidanın oldugu yerden
hmm anladım o zaman farklı bir sorun demekki benim araba basık ne olursa alttan oluo :D

kontak halkası.jpg bu benim aracınki, kırmızı olan cisim abi bahsettiğim

kontak halkası 2.jpg bu da sizin araç için olan...bu parça tozlandığında veya yeri gevşediğinde ses yapıyor.

Ekli dosyalar

• kontak halkası.jpg
    kontak halkası.jpg
    47.3 KB · Görüntüleme: 24
  • kontak halkası 2.jpg
    kontak halkası 2.jpg
    50.6 KB · Görüntüleme: 28
Geri
Üst Alt