Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

dıreksıyon arızası

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında hellchaosdead tarafından paylaşıldı.

1. hellchaosdead

hellchaosdead SCW Üyesi

85
    7
    8
    su an aracımın dıreksıyonu donmuyor neredeyse..ıkaz lambası kırmızı..her hangı bı elektrıkcıye goturup makınaya baglandıktan sonra sarıya gecıyor ve ole calısıyor..ancak bır cukura vs.. bır yere gırdıgımde kırmızıya gerı donuyor..stop edıp calıstırdıgımda tekrar sarı halını alıyor..bu ıslemı yaklasık 6 7 defa yaptım...ıl zamanlar kutuyu sokturdugumde kutunun degısmesı gerektıgını soyledıler..farklı yerlerden aldıgım cevap aynı...benım merak ettıgım ve anlam veremedıgım sey makınaya baglandıktan sonra sorunsuz bı sekılde calısabılen bı alet neden tamır edılemeyorda degısım zorunlulugu tutuluyor..tamırının olmadıgını hıc kımsenın yapamadıgını soyluyorlar..bunun nedenı ne anlam verebılmıs degılım hala....bu sorunu yapacak ustası yakını tanıdıgı herhangı bırısı olan bı arkadasım yardımcı olursa cok sevınırım...

2. patrıot

patrıot SCW Üyesi

2.839
    290
    83
    Yenibosna Beşyolda mezarlıgın az ilerisinde Lassa bayisinin gerisinde Artı hidrolik var.İşleri tamamen direksiyon istersen bir götür göster.

3. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    iyide bizim arabalarda hidrolik sistem yok Elektrostatik direksiyon var bu araçlarda, Zaten tamiri de o yüzdn mümkün değil :eek:key:

4. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Elektro-servo

5. hellchaosdead

hellchaosdead SCW Üyesi

85
    7
    8
    valla arkadaslar aramadıgım dıreksıyoncu fhınrolıkcı elektronıkcı kalmadı..hanı parasındanda vaz gectım ıs gurur meselesı oldu...bursada bı yer buldum adamlar clıo megane toyata vs.. cesıtlı markaların cogunu hallettıklerını ıdda edıyorlar..son sans sokup kutuyu onlara yollayacagım...baskada bı care kalmadı sanırsam..bu kadar guzel her acıdan artısı olan bı arac ıcın boyle bı durum cok uzucu..parca aksesuar vs.. butun seylere rahatlıkla ulasılabılen her turlu her seyının tamırı olabılen bı aracta cok sacma bı sıstem..benım ısyanımda bunaa zaten..

6. nexus s

nexus s SCW Üyesi

2
    1
    3
    geçmiş olsun arkadaşım haklısın elekrikli servo direksiyonlarda olabiliyor..tam detaylı yazabilirsen tek tek arızan ile ilgili belki yardımcı olabilirim...bilgisayara bağlandığında arıza kodu nedir...genelde açı sensörü kablosu olabiliyor yada akü değerlerin tam olmayabilir..sarıyı geçiyor deyince direksiyon şüphe uyandırıyor elektrik arızası gibi gözüküyor...

7. batum

batum SCW Üyesi

453
    115
    43
    araç neydi? EPS ışığı mı yanıyormu? bendede olmuştu sigorta atıktı sizde temassızlık yapıyor olabilir elektrik arızası gibi.

8. ageblood

ageblood SCW Üyesi

51
    0
    6
    Aynı şey bugün banada oldu..1.5 yıl önce tekrar aynınsorun çıkmış aracı sanayiye çektirmişti. Makieye bağladığında sorun çözülmüştü ama bi daha olursa direksiyonun tümden değişeceği söylendiki o zaman fiyat baya pahalıydı bugün tekrar snayiye götürcem umarım hidrolik yağı fln bitmiştir kolay çözümlenebilen bişeydir.bir çözüm olursa size burdan bildiririm

Sayfayı Paylaş