Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dijital klima problemi

pacemaker19

Kayıtlı Üye
$T2eC16VHJHQE9nzEyl2TBQ7unz6Z)g~~60_35.JPG Arkadaşlar merhaba
2004 1.4 ibiza signom var digital klimatronic arızalandı ve kime gitsem çıkma bulmamız gerekiyor tamir yapamayız dedi bunun çıkmasını baya araştırdım bi kaç ilan buldum aradım ama ellerinde olmadığını söylediler. bu cihazı tamir ettiremezmiyim.
Yardimcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyayı görüntüle 7220 Arkadaşlar merhaba
2004 1.4 ibiza signom var digital klimatronic arızalandı ve kime gitsem çıkma bulmamız gerekiyor tamir yapamayız dedi bunun çıkmasını baya araştırdım bi kaç ilan buldum aradım ama ellerinde olmadığını söylediler. bu cihazı tamir ettiremezmiyim.
Yardimcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim
öncelikle geçmiş olsun.digital klimanızın arızası nedir ....elektronık aksam işte zor...tamiri mumkun değilse cıkmayla uğraşma derim.az evvel hoporler kapağı lazım oldu kırılmıştı bunu fırsat bilen cıkmacı bi plastık kapağı 100 liraya itelemeye çalıştı.çıkmanın da ne oldugu belirsiz hele senın gibi önemli klima aksamı için.orjınalını alın dicem butcenız nasıldır bilemem ama orjınalı pahalıdır servisde bulabilirsiniz.bu konuyla ilgili konum var yedek parça konusu ordan sana yardımcı olabilirim istersen.parça kodunu verip yarın doğuş otodan öğrenebilirsiniz fiyatını fikir sahibi olursunuz.

öncelikle geçmiş olsun.digital klimanızın arızası nedir ....elektronık aksam işte zor...tamiri mumkun değilse cıkmayla uğraşma derim.az evvel hoporler kapağı lazım oldu kırılmıştı bunu fırsat bilen cıkmacı bi plastık kapağı 100 liraya itelemeye çalıştı.çıkmanın da ne oldugu belirsiz hele senın gibi önemli klima aksamı için.orjınalını alın dicem butcenız nasıldır bilemem ama orjınalı pahalıdır servisde bulabilirsiniz.bu konuyla ilgili konum var yedek parça konusu ordan sana yardımcı olabilirim istersen.parça kodunu verip yarın doğuş otodan öğrenebilirsiniz fiyatını fikir sahibi olursunuz.
klimanın arızası:
1- fan hızı çok fazla yükselmiyor sonuna karar açtığımda bile 1. kademede çalışıyor gibi hava geliyor
2-gelen hava sadece ortadan geliyor cama yada aşağıya yönlendirilemiyor.
3-sıcaklık değişmiyor sadece sıcak hava geliyor klima devreye girmiyor.

klimanın arızası:
1- fan hızı çok fazla yükselmiyor sonuna karar açtığımda bile 1. kademede çalışıyor gibi hava geliyor
2-gelen hava sadece ortadan geliyor cama yada aşağıya yönlendirilemiyor.
3-sıcaklık değişmiyor sadece sıcak hava geliyor klima devreye girmiyor.
kanımca tamiri mümkün değil gibi baya sıkıntılıymış.bu digital klimaların içinde bi ton zerzevat var sensörler vs pert olmuş gibi.ümidini kes bence cunku başka arızalar cıkartabilir hava kanal yönlendirmelerine zarar verebilir.akcak kan damarda durmaz der hep rahmetli dedem. ama çıkma ama sıfır değiştirsen önümüz yaz faydalı olur...servisede sorarsınız ....çıkmacıdan alırsanız nolduğu belli olmaz pahalı aksam bakarsın gene arıza cıkartır.mekanık parçanın cıkması olabilir ama boyle durumlarda orjınal bakın derim.

Merhaba,

Farklı bir öneri sunayım;
Modülün arkasındaki parça numarası ile ebay'de arama yapabilirsiniz. Bazı parçalar çıkmacılardan ucuz oluyor.
Yanlız kargo (shipping) ücretine dikkat etmek gerekiyor. Bazı parçaların shipping ücreti parçanın 1-2 katı olabiliyor.

Ben biraz araştırma yaparak bardak tutucuyu ingiltere ebay'den getirtmiştim.
Ama dediğim gibi araştırma yapmak ve shipping dahil fiyatları burdaki çıkma fiyatlarla karşılaştırmak gerekiyor.

Örneğin
MK4 SEAT IBIZA CLIMATE HEATER CONTROLS 6L0 820 043 A 6L0820043A | eBay

Geri
Üst Alt