Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dijital klima kapalıyken sağ taraf vitesin altından dış ortamın havasını iceri alıyor

maliilhan

Kayıtlı Üye
mrb arkadaşlar gruba yeni üyeyim ınşallah zamanla tanışırız bu benim 4.seat aracım nasip üye olmak biraz geç oldu.dijital klima kapalıyken sağ taraf vitesin altından dış ortamın havasını iceri alıyor ne yapmak lazım aynı sıkıntı diger cordobalarda varmı dijital klimayı acmadıgınız müddetce dış ortamın havası içeri geliyor ve sadece sag alt taraftan geliyor daha önceki ibizamda böyle bir sıkıntı yoktu teşekkürler şimdiden...

klimayı açıp hava sirkulasyon tuşuna basın aktif hale geldikten sonra tekrar klimayı kapatıp o şekilde bakın büyük ihtimalle hava girişini kesecektir..

evet dediğiniz şekilde denedim örneğin sıcaklık ayarını 25 dereceye getiriyorsunuz içeriyi ısıtıyor fakat aynı zamanda sag alt köşeden dışarının soğuk havasını içeri veriyor sadece iç devirdaim düğmesine bastıgımda hava vermeye kesiyor

Benim aracımdada normal kalorifer açık iken geri vitese taktığımda örn. fan camlarda ayarlıysa orayı kesiyor alta veriyor sanırım havayı...

kalorifer motoru,o bölgede olduğundan ve flampların içeriden hava alma konumuna geçince, sistemin daha fazla ses yapmasından size öyle geliyordur.o sırada iç sirkülasyonda olan sistemi,siz tuşa basarak tekrar dışarı konumuna getiriyorsunuz,bu yüzden de ses azalıyor.. sıkıntı yok,hele ki reno aracınız olsa,n'apardınız :D onlarda içten yanmalı motor halt etmiş kaloriferin yanında..

Benim abimde renault 19 europe var :D 1998 megane motorlu mu ne diyolar sıralı sistem lpg li :D araç rolantide çalışırken bile harareti yükseliyoo fan devreye giriyor ben cordobada boşta 5 dk tam gaz verip çalıştırdım antifiriz yeni koyduğumda 90 dan yukarı çıkmadı ve fanda hiç açmadı...

maşalalh diyelim,sen de de; zira ben de tam yük-dip gaz-kavurucu sıcak-olabildiğine rampaları tırmanıp da denize giderken 90a çakılıyo temperature:D fan açtığını da klima pasifken hiç görmedim ya da hatırlamıyorum.. kaldi ki bizim motorlar soğukken bile suyu devir daim yapıyor,nasıl işse??:p

Benim abimde renault 19 europe var :D 1998 megane motorlu mu ne diyolar sıralı sistem lpg li :D araç rolantide çalışırken bile harareti yükseliyoo fan devreye giriyor ben cordobada boşta 5 dk tam gaz verip çalıştırdım antifiriz yeni koyduğumda 90 dan yukarı çıkmadı ve fanda hiç açmadı...

o yaptıgın ısı b daha yapma bence sonra burda uzulecegın konular acarsın akıl danısmak ıcın :)

Geri
Üst Alt