Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Devir - Turbo ?

muratcantona

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benım 1.5 dcida problem değilde aklıma takılan bi olay var . aracım 1. , 2. ,3. viteste turbo açarken cok normal devirleniyor fakat 4,5,6 da 2100 de turboyu açarken devir bi anda duşuyor fakat araba hızlanmaya devam edıyor ve bı anda fırlıyor . sızce normalmıdır devrın dusmesıde 2100 se 2000 ne dusuyor ama aklıma takıldı

turbon 2100rpm'de tamamen devreye giriyo ama devir mi düşüyo. ??
o nası şey yahu..araç otomatik mi. ??

turbon 2100rpm'de tamamen devreye giriyo ama devir mi düşüyo. ??
o nası şey yahu..araç otomatik mi. ??

düz arac ... turbo devreye gırerken devır bı anda dusuyor araba fırlıor hanı problem yok goruntude ama devrın dusmesı aklıma tkldı dıkkat etmemıstım hıc gecen gun bursadan gelırken yolda dıkkatımı cektı

devir düşerken araç nasıl fırlıyor ? devir saati düşüş gösterip araba hızlanıyorsa bunun tek nedeni devir saatinin bozuk olmasıdır. yada ben yanlış anladım demek istediğini.

ben anlamadım bu olayı valla..

Turbo belirli bi devirde devreye girmez öncelikle bu yanlışı düzeltelim. Turbo gaza basmaya başladıktan sonra aracın mevcut devrine ve gaza basma miktarına göre dolma süresinde değişiklik gösterir.
Onun dışında bahsedilenden hiçbirşey anlamadım.

araba hızlanmaya baslayınca nasıl devir düşüyor çözemedim :D

nasıl anlatıyım tam gazım 1800 devır gıbı gıdıyorum devır yukselıyor 5. vitesteyım o anda 2100-2200 devıre gelınce 2200 de ıse 2100 e ınıyor ve aracta ne bogulma ne bıse o anda zaten turbonun gucunu hıssedıyorsunuz ole bı durum aynısı bnm bı arkadastada oluyor dızel astrasında

Geri
Üst Alt