Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Devir Saati Takılma Sorunu

ByEmre

Kayıtlı Üye
Merhaba
8 aydır kullandığım 1.0 tsi aracımda 2 kez başıma gelen bir sorun hakkında desteğinize ihtiyacım var. Her ikisi de uzun yol sonrası başıma geldi. Dün de 110 kmh ile 2 saatlik CC kullanarak yaptığım yolculuk sonrasında S/S devredeydi ve ışıklarda stop etti. Devir saati 1 ile 0 arasında kaldı. Sonrasında da normal seyirde dahi 3 bin devire yakın gösteriyordu. Stop ettikten sonra sorun düzeldi. Benzer problemi yaşayan oldu mu? Destekler için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba
8 aydır kullandığım 1.0 tsi aracımda 2 kez başıma gelen bir sorun hakkında desteğinize ihtiyacım var. Her ikisi de uzun yol sonrası başıma geldi. Dün de 110 kmh ile 2 saatlik CC kullanarak yaptığım yolculuk sonrasında S/S devredeydi ve ışıklarda stop etti. Devir saati 1 ile 0 arasında kaldı. Sonrasında da normal seyirde dahi 3 bin devire yakın gösteriyordu. Stop ettikten sonra sorun düzeldi. Benzer problemi yaşayan oldu mu? Destekler için şimdiden teşekkür ederim.
start stoplu mu aracın :)

Durunca stop eder devir duser,gaza bastin mi start alir adi ustunde start stop...yakitta ekonomi saglar isiklarda dur kalklarda... :)

Durunca stop eder devir duser,gaza bastin mi start alir adi ustunde start stop...yakitta ekonomi saglar isiklarda dur kalklarda... :)
Bilgi için teşekkürler :) Lâkin bu işleyişi zaten biliyorum. Sıkıntı şu ki stop ettiğinde devir saatinin 0 ı göstermesi gerekirken 1 e yakın bir noktada (yaklaşık 700 devir/dk) takılı kalması

Garantisi varken git servise 1 motor tatmin ediyomu son hoz kaç yaptın

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
1.0 TSI motoru düz 1.0 ile karıştırmayın. Neredeyse 1.4 verimi alınıyor bu motordan. Ayrıca Ibiza 1100 kg. civarında olduğu için 110 HP olan modellerde 0-100 9.3 sn. Benim otobanda gördüğüm en yüksek hız 211 oldu araçla. 0-150 arasını zorlanmadan alıyor sonrasında yavaş yavaş hızlanıyor fakat 150 den fazlasını aramak da zaten lüzumsuz diye düşünüyorum. Böyle performansı olan bir motorun ayrıca yakıt tüketimi de 4.9-6.5 lt bandında değişiyor.

Bilgi için teşekkürler :) Lâkin bu işleyişi zaten biliyorum. Sıkıntı şu ki stop ettiğinde devir saatinin 0 ı göstermesi gerekirken 1 e yakın bir noktada (yaklaşık 700 devir/dk) takılı kalması
servis bakım zamanı gelince sorarsınız ustalara...garantili araç onlar daha net bilgi verecektır ...

Bahsettigim problemi bugün tekrar yaşadım ve bu sefer videoya aldım. Önümüzdeki hafta servise uğrayacağım. Başka yaşayan biri varsa bilgi verebilir mi?
Video ve fotoğraf ekleyemedim. Fotoğrafı eklerken sunucu bağlantı hatası veriyor bu hususta da destek olabilirseniz eklemiş olacağım.

Geri
Üst Alt