Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

devir ibresi

onuronat

Kayıtlı Üye
Araba çalışırken devir ibresi sabit durmuyor, hafif hafif oynuyor. Sorun ne olabilir? Debi metre veya hava devir metre olurmuş bu arabalarda, sıkıntı buradan kaynaklı olabilir dediler. 2001 ibiza stella 1.6 8V , hangi sistem var benim aracımda? Şimdiden tşkkr ederm..

kardeş yüzde doksan boğaz kelebeği sorunu. ya temizlet ya da değiştir.

Göstergeden takılıyor olabilirmi bir arkadaşın toyatasında oldu sanayiye gittik göstergeyi söktü ibrenin takılı olduğu yerde sıkıntı varmı bi iki işlem yaptı halloldu

Göstergeden takılıyor olabilirmi bir arkadaşın toyatasında oldu sanayiye gittik göstergeyi söktü ibrenin takılı olduğu yerde sıkıntı varmı bi iki işlem yaptı halloldu

göstergeyle ilgili olduğunu sanmıyorum, ibrenin hareketi ile motor sesi paralel hareket ediyor. Boşta durağan halde çalışırken...

hocam değiştir demişsinizde değiştirme maliyeti en kötü 700 800 lira temizletme 15 20 lira :) hava filtresini sökün balata spreyi alıp aracı 3000 devirde sabit tutun 2 3 saniyelik periyod halinde 9 10 kere sıkın kelebeğin içine sonra 1 2 defa tam gaz verin bırakın tertemiz olur :) balata spreyi 10 tl

Boğaz kelebeği ile işe başlamak gerekir. Benim eski honda da olmuştu. Temizledik geçti...

ilk aklımıza gelen boğaz..kendiniz değil ustaya temizletmenizi öneririm..araç LPG li ise sorunu bulmak biraz daha uzayabilir..araç benzinde de aynı problemi yapıyor mu ona bakın.. yapmıyorsa tüpçüye gidip tüpü kontrol ettirmelisiniz..regülatörün basınç ayarının bozulması, enjektörlerin düzenli gaz göndermemesi gibi problemler rolanti sapıtmasına neden olabiliyor..bir de hararet müşürü bu soruna yol açabiliyormuş..

Geri
Üst Alt