Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Devir Düzensizliği

Desenize servis yolu gözüktü. Özelde işin programla tanıtımlarla ilgili kısmı gerçekten sıkıntılı. temizletelim bakalım. umarım bütün sorun bu kadarıyladır.

benimkide lpg yi taktırdığımda 2 devir çıkıp iniyordu. 15 gün sonra bilgisayar ayarı yaptırdım. Şimdi normal.

aynı sorun benim arcaımda da olmaya başladı geçen hafta boğaz kelebeğini temizlettik ten sonra başladı aslında özel serviste yaptırmasamıydım acaba:(

boğaz kelebeğine temızlık + adaptasyon yaptır abi

lpg yi yenı taktırdın sürekli lpg de gezme rutin olarak kendini ayarla mesela ayda bir
lpgyi bitir benzine geç 50-60km benzinle gez ilk çalıştırmada belirli bir süre araba benzini görüyor ama yetmiyor..
motorun sıhhati açısından belirli aralıklarla benzinle gezmen lazım..

mesela ben her ay benzinle ortalama 100km geziyorum bu husus çok önemli..

NOT : Nede olsa lpg kullanıyorum diye hiç benzin almamazlık yapma sürekli olarak deponda ortalama
20-25 litre benzin olsun yani yarım depo... benzinin çeyrek seviyede olması yada çeyrekten az olması
benzin pompasını bozuyor bilgin olsuın

bende hep çeyrek depo benzin oluyodu mevlüt abi bundan sonra dikkat edicem benzinlede ayda 20 30 km genelde yapıyorum ama hep 9-10 lt felan benzin bırakıyotum içinde dikkat edicem artık

Nurullah o eskidendi mesela ben babamın broadway ından benzin ışığının söndüğünü hiç görmezdim
sürekli ışık yanık halde gezerdi senede ya bir yada iki defa benzin alırdı :))

çeyrek biraz riskli sen benı dinle al benzinini dursun deponda bişey olmaz..
eski efsanelere göre çok benzin almayın uçuyor sonra diye bir zırva var ona inanma
ayda 1lt benzin uçmaz depodan.. Bu bilgiyi hem lpgciden hemde ustamdan aldım kesinlikle uygula..

ayrıca benzinle gezme hususunuda aksatma

Geri
Üst Alt