Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

detaylı dış temizlik/bakım için önerileriniz.

#ismail

Kıdemli Üye
merhaba scw üyeleri.
uzun zamandır aklımda olan ama bi türlü faaliyete geçiremediğim detaylı dış temizlik/bakım/koruma işine girişmek istiyorum.
biliyorsunuz aracım sportage ve beyaz renkte. kil uygulamasına gerek duymuyorum ama belki hare gidireciler işimi görebilir diye düşünüyorum.
şimdi gelelim asıl sorularıma. ben maguiars ürünlerinde alacağım. kullanan herkesiz memnun kaldığı ve diğerleri gibi kısa süreli değil uzun süreli koruma/bakım yaptığını duydum. bu yüzden bu markaya yöneldim. ama çok fazla ürün seçeneği var. işte burada siz kullananlara danışmak istedim. benim seçtiklerim bunlar ama alternatiflere açığım. ve nasıl bir sıralama belirlemeliyim?

pasta için; Turtle Wax Super Orijinal Pasta Cila 397 Gr

şampuan; Meguiars Nxt Car Wash - Cilalı Şampuan 1.89lt

hare giderici;Meguiars SwirlX Remover - Hare Giderici 473ml
ya da Meguiars 8201 Swirl Free Polish - Hare Giderici 400ml (bunun el ile yapıldığını bilmiyorum belki makine içindir)

boya koruma; Meguiars 2601 Hi-Tech Yellow Wax - Boya Koruma 400ml
ya da M21 Mirror Glaze® Synthetic Sealant 2.0

sıralama olarak; pasta + şampuan (her yıkamada) + hare giderici (ilk aşamada sonrası 3 ayda bir) + boya koruma (ilk aşamada sonra 6 ay da bir)

siz ne dersiniz.????

pasta olarak meguairs m105 de kullanabılırsın dıger urunler ıyı bu yolda devam dıyorum
not:6ay kalan boya koruma yok bence 2 ayda bır boya koruma yapman daha mantıklı yada nano urunler kullanırsan 6 ayda bır yaparsın ozamn nano urunler ıcın ozel sampuanlar var onları kullanman lazım yıkamada bu arada her yıkamdan sonra hızlı cılada onerırım farkı goruceksın arac sureklı parlak oluyor 6 ayda bır kıl uygulamanıda onerırım

pasta olarak meguairs m105 de kullanabılırsın dıger urunler ıyı bu yolda devam dıyorum
not:6ay kalan boya koruma yok bence 2 ayda bır boya koruma yapman daha mantıklı yada nano urunler kullanırsan 6 ayda bır yaparsın ozamn nano urunler ıcın ozel sampuanlar var onları kullanman lazım yıkamada bu arada her yıkamdan sonra hızlı cılada onerırım farkı goruceksın arac sureklı parlak oluyor 6 ayda bır kıl uygulamanıda onerırım

aslında arabanın kil lik bir ihtiyacı yokmuş gibime geliyor. o yüzden swirlx iş görür hemde parlaklık sağlar diye düşünüyorum. maguiarsın pastasına baktım diğeriyle arasında fiyatsal olarak 15 lira oynuyor. birde pastalık çok yer olmayınca şimdilik gerek yok diye düşündüm. aslında dediğiniz doğru 6 ay süren bir koruyucu yok ama herzaman bunu yapmak zor olur. 2 ayda bir swirlx yapacağımdan gerek duymadım ama düşünülebilir tabi.

aslında arabanın kil lik bir ihtiyacı yokmuş gibime geliyor. o yüzden ha
Yazinizi pek anlamadim ama zaten pasta yapiyosaniz kile gerek yok ondan snraki boya koruma asamalarinda korumayi yapmadan once yuzeyi temizlemek icin kili oneriyorum

Yazinizi pek anlamadim ama zaten pasta yapiyosaniz kile gerek yok ondan snraki boya koruma asamalarinda korumayi yapmadan once yuzeyi temizlemek icin kili oneriyorum

yazıyı düzenledim (yanlışlıkla cevaplamışım). siz benden önce davranmışsınız ve alıntılamışsınız.
kili ileride düşünebilirim. hatta çok güzel indirimli 100 gramlık maguiarsın kil setini buldum.

yazıyı düzenledim (yanlışlıkla cevaplamışım). siz benden önce davranmışsınız ve alıntılamışsınız.
kili ileride düşünebilirim. hatta çok güzel indirimli 100 gramlık maguiarsın kil setini buldum.
Bosverin kile cok para vermeyi no name diye gecen mavi killer var onlardan almanizi tavsiye edrim meguairs kile vericeginiz para cok fazla elimde kendime kullanmalik iki tane almistim biri fazlaydi duruyorsa yardimcida olabilirim yedek almistim rahat bir yil yeter isterseniz ozelden iletisime gecebilirsiniz

Bosverin kile cok para vermeyi no name diye gecen mavi killer var onlardan almanizi tavsiye edrim meguairs kile vericeginiz para cok fazla elimde kendime kullanmalik iki tane almistim biri fazlaydi duruyorsa yardimcida olabilirim yedek almistim rahat bir yil yeter isterseniz ozelden iletisime gecebilirsiniz
teşekkür ederim. şu bir kaç ürünü aldıktan sonra ileri zamanlarda kil almayı düşünüyorum. o zaman eğer hala kaldıysa ve kullanmayacaksanız alırım. sonuçta sizin bildiğiniz ve kullandığınız bir ürün. dediğiniz gibi boşuna fazla para vermeye gerek yok. ilginiz için teşekkürler

Rica ederim baska sorular icinde cekinmeden sorabilirsiniz birde bana urunlerin fiyatlarini ozelden atarsaniz sevinirim belki daha uygun alabileceginiz yerlere yonlendirebilirim ;)

Geri
Üst Alt