Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Deri Direksiyon Bakımı - Onarımı

eengineer

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, deri kaplama direksiyonlarda zamana bağlı olarak güneş yanığı hafif solmalar olabiliyor.. Bunları gidermek için uygulanan bir çözüm olarak deri mont boyası ile boyayanlar var, ne dersiniz, bu akşam girişmeyi düşünüyorum?

http://www.teamhondaturkey.com/foru...ri_direksiyon_onarimi_ve_bakimi-t40845.0.html

Linkte arkadaş diyor ki :) ;

deri direksiyonumun özellikle üst bölgelerinde soyulmalar vardı bir forum sitesinde okuduklarıma dayanarak bugün bir deneme yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim resimde eklemek isterdim ama makinam yok.. öncelikle direksiyonun soyulan bölümlerini sıfır zımpara ile iyice soydum ama soyulmayan bölümleri soymadım yani cok zorlamadım isteseydim tümünü soyabilirdim va galiba ilk fırsatta tümünü soyup tekrar yapcam.. ardından stil marka deri mont ve deri eşya boyası ile boyadım kuruduktan sonra bir kat daha boya attım ve cok güzel oldu yalnız boya rengi siyah olduğu için ortadaki amblemli yeride boyamak zorunda kaldım gercekten cok güzel oldu boya kesinlikle çıkma falan yapmıyor soyulan direksiyonlar için uygulanabilecek bir yöntem ve de soyulmayan direksiyonlar için koruma amaclı yapılabilir tabii soyulmamışsa zımparaya gerek olmadan boyanır.. yalnız bunu deneyecek arkadaslar tavsiyem stil boyanın antrasit rengi var bu rank sanırım ieslerin konsol rengine cok uygun olabilir ben onuda denicem

Bir deneyen de burda :)
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=17279

Boyayım güzel randıman alanlar var.Bir kaç kat geçmen gerebilir.Boyadan önce alt zemini iyi hazırlamak gerekir.

Hiçbirsey olmadı değiştirirsin olur biter:Dzaten eskimişti:)

Alt zemini kazımadan yapsak nasıl olur, bir uygulayayım paylaşırım :)

Linklerde anlattığı kadarı ile astar yok ... direk boya..

alt zemın eğer fazla aşınmadıysa derı boyasıyla sonuca ulaşılabılıyor fakat derının zemını tahrıs olmussa yenıden kaplatmak gerekıyor :S trabzonda 250 tl den asayada kımse yapmıyor :S

alt zemın eğer fazla aşınmadıysa derı boyasıyla sonuca ulaşılabılıyor fakat derının zemını tahrıs olmussa yenıden kaplatmak gerekıyor :S trabzonda 250 tl den asayada kımse yapmıyor :S

çok para..

Geri
Üst Alt