Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Depodan gelen zırıltı

seal

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Yakıt depomdan aracım çalışırken zırıltı geliyor.
Sebebi nedir acaba?

Benzın pompasından gelıyor o ses,rutın halınde cok duymaman gerekıyor onu marsa basmadan once in b ses seklınde duyarsın ama sonrasını duyamazsın,pompa da sorun olma ıhtımalı var b baktır bence

uzerindeki plastik kapaktan geliyor olabilir. çok uyuz bir sestir. benim alteanın koltuğunun altına birinin cebinden 1 lira duşmuş o da gidip o kapağın ustune gelmiş zırıl zırıl deli etti en sonunda koltuu öne çekince gördum ne olduğunu. leonumda da temizlik yaparken onuda temizliyim diye sokmuştum yeri bozulmuş ses yapıyordu ama biri oturduğunda ses kayboluyordu:D. velhasıl kelam kesin kapaktan servise gidip gösterirseniz 5 dkda yaparlar. çok basit bişey

uzerindeki plastik kapaktan geliyor olabilir. çok uyuz bir sestir. benim alteanın koltuğunun altına birinin cebinden 1 lira duşmuş o da gidip o kapağın ustune gelmiş zırıl zırıl deli etti en sonunda koltuu öne çekince gördum ne olduğunu. leonumda da temizlik yaparken onuda temizliyim diye sokmuştum yeri bozulmuş ses yapıyordu ama biri oturduğunda ses kayboluyordu:D. velhasıl kelam kesin kapaktan servise gidip gösterirseniz 5 dkda yaparlar. çok basit bişey
Banada şimdi düşününce kapaktan gelmesi mantıklı geldi. :)
Teşekkür ederim kontrol ederim ilk fırsatta...

Eğer sürekli gelen bir zırıltıysa zzzzzzzz şeklinde pompa arızalı olabilir. Benzinsiz kullanımdan oluşan bir sestir. Aracı sürekli benzin lambası yanık durumda kullanırsanız düşük benzinden dolayı pompa tam görevini yapamaz. Özellikle lpg'li araçlarda olabilecek bir durumdur. LPG kullanımı durumunda aracın benzin pompası devre dışı kalmıyorsa ve pompa benzinsiz çalışıyorsa zamanla görevini yapamaz hale gelir. Ses yapar yanlız kullanım dışı olma durumu hemen olmaz.
İnşallah para düşmüştür kapağın oralara :)

Geri
Üst Alt