Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Debriyajla sorunum ne?

Zu_zu

SCW Ladies
Öncelikle herkese merhaba :),

Seat ailesine ibiza 1.4 style aracımla yeni katılmış bulunmaktayım. Aracımdan memnun olmakla birlikte hala alışma aşamasındayım. Fakat kendimde şöyle birşey tespit ettim; süratli kalkış ve süratli vites değiştirmek adına sanıyorum debriyaja tam basmıyorum ki bu da zaman zaman ses ya da vitesin geçmemesinden kendini belli ediyor, daha önceki aracımda da aynı şeyi yaşamış fakat vites geçmeyince ya da sesli geçince bunun araçtan kaynaklandığını düşünmüştüm ama sanırım yanılıyorum:) neyse uzatmadan bu durumu nasıl değiştiririm ya da bu durum aracıma zarar verir mi tam bilemedim.
Şimdiden teşekkürler sevgiler :)

Öncelikle hoşgeldin kardeşim... Aracını kazasız belasız kullanmanı diliyorum... koltuk mesafeni doğru olarak ayarlamanı tavsiye ediyorum... debriyaja sonuna kadar basabildiğin mesafeye çek koltuğunu... birde debriyaja sonuna kadar bastığından emin olmadan vites değiştirmemeye çalış... kolay gelsin...

Cok teşekkür ederim ;)Anlaşıldı bir de onu deneyelim biraz rahat oturmayı sevıyorum direksyonda belki işe yarar..bu arada evt aracım 0 km. Tskler

Benim anladığım kadarı ile siz aracı zorlayarak ve birazda spor olarak kullanmaya çalışıyorsunuz,dediğiniz gibi debriyaja yarım bastıgınızda ses gelmesi gayet normal,ayrıca aracınız şanzumanın dişli oranları ve debriyajı sert kullanıma uygun degildir..Aracınızda sıkıntı yok ,sürüş karakterinizi değitirmenizi tavsiye ederim..

aramıza hoş geldiniz. anlattığınıza göre araçta sorun yok. fakat koltuk mesafesi olsun sürüş tekniği olsun bu sesi çıkmasına olanak sağlar. bu iki unsurda ayar yapmaya çalışırsanız istemediğiniz sesler ortadan kalkar diye düşünüyorum...

Geri
Üst Alt